Службовець
Службо́вець — найнятий працівник, який належить до соціальної групи, що включає всіх зайнятих за наймам нефізичною працею в різних сферах суспільної зайнятості: в промисловості (інженери, бухгалтери, секретарі тощо), в сфері послуг (охороні здоров'я, торгівлі), освіті та на військовій службі.
У 1940—1950-і роки в найрозвиненіших країнах настала епоха науково-технічної революції, в результаті якої відбувається трансформація індустріального суспільства в постіндустріальне. Змінюється структура трудових ресурсів: зменшується доля фізичного і зростає доля розумової висококваліфікованої і творчої праці.
Доля сфери послуг у ВВП починає переважати над промисловістю. У зв'язку з цим зменшилася доля робочого класу в населенні, службовці стали переважаючою частиною населення розвинених країн, збільшилося значення «Середнього класу», вищий шар якого включає менеджерів і висококваліфікованих фахівців, а нижчий — інших службовців.
- Державний службовець
- Державна служба
- Комірці білі, сірі, сині
- Патронатна служба
- Службова особа
- Посадова особа
- Чиновник
- Службовці // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 2003. — Т. 5 : П — С. — 736 с. — ISBN 966-7492-05-2.
- СЛУЖАЩИЙ
- Поняття державної служби і державних службовців: деякі дискусійні питання
Це незавершена стаття з соціології. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |