Сокіл (спецпідрозділ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Відділ швидкого реагування «Сокіл», УБОЗ
Відділ швидкого реагування «Сокіл».jpg
Емблема підрозділу «Сокіл»
Засновано 27 березня 1994
Країна Україна Україна
Роль боротьба з організованою злочинністю, звільненню заручників,
боротьба з тероризмом
Чисельність 10-50 осіб на регіон
У складі Геральдичний знак - емблема МВС України.svg МВС України
Пункт базування Київ та обласні центри
Прізвиська «соколята», «пташині»
Розпущено 9 листопада 2015 [1]

Ві́дділ швидко́го реагув́ання «Со́кіл» — спеціальний підрозділ Управління боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ) УМВС областей України, в завдання якого входить силове забезпечення оперативно-розшукових заходів, що проводяться співробітниками УБОЗ.

Після створення Національної поліції спецпідрозділ ліквідовано, а бійці, які пройшли переатестацію, були переведені на службу до спецпідрозділу КОРД.

Історія[ред.ред. код]

«Сокіл» створений 27 березня 1994 р. в системі УБОЗ залучається до проведення спеціальних заходів ліквідації бандитських формувань, організованих злочинних угрупувань, затримання членів озброєних злочинних груп, звільнення заручників, участі в антитерористичних операціях і для фізичного захисту джерел оперативної інформації. Комплектується співробітниками підрозділів міліції, внутрішніх військ, що мають достатню психологічну і фізичну підготовку, високі професійні навички. На спецоперації бійці «Соколу» вибирають той вид зброї, котрий найбільше пасує для успішного виконання поставленої задачі.

«Сокіл» (станом на березень 2009 р.) з оперативниками УБОЗ за 5 років служби здійснили більш як 74 тисяч спецоперацій з силового забезпечення оперативно-пошукових заходів. Серед яких 15 спецоперацій — звільнення заручників. Із допомогою «Соколу» затримані були 9 тисяч злодіїв, понад 250 лідерів організованих злочинних угруповань, з незаконного обігу вилучено понад 1 тисяча одиниць вогнепальної зброї[2].

На основі вказаного підрозділу спеціального призначення заплановано заснування українського підрозділу на кшталт канадського та американського підрозділу спепризначення «SWAT»[3][4].

«Сокіл» і Революція гідності[ред.ред. код]

У 2014 р. був задіяний проти Євромайдану[5]. Співробітники «Сокола» застосували проти євромайданівців бойову гранату[6]. Також були задіяні як снайпери[7]. Міністерство внутрішніх справ визнає, що 20 лютого в будівлі Кабінету Міністрів перебувало 2 снайпера спеціальної групи швидкого реагування Головного управління з боротьби з організованою злочинністю «Сокіл». Про це під час засідання тимчасової слідчої комісії Верховної Ради сказав заступник начальника спецпідрозділу «Сокіл» Олександр Єршов[8].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Військове формування Це незавершена стаття про військові формування.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.