Соматика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сомати́ка (дав.-гр. Σωματικóς, латиніз. somatikós, дос. «тіло») — це частина медицини, яка займається лікуванням фізичних захворювань, на відміну від психіатрії, яка охоплює психічні захворювання та їх клінічне лікування.[1] Утворений прикметник відповідно означає: стосовний тіла людини.[2] Аналогічно, соматична лікарня — це лікарня, яка приймає пацієнтів з «тілесними» (соматичними) захворюваннями; на відміну від психіатричних лікарень.[3]

Практика[ред. | ред. код]

У деяких європейських країн соматичними вважаються всі тілесні процедури, що проводяться в лікарні. Це пов'язано з тим, що більше тілесних методів лікування належать до практичного сектору, а не до соматичного. Фізичні методи лікування в практичному секторі включають послуги лікарів загальної практики, спеціалістів, мануальних терапевтів, фізіотерапевтів, ерготерапевтів, ортопедів і стоматологів.

Соматична нервова система контролює довільні рухи та надсилає сенсорну інформацію до мозку. Соматичні нервові шляхи поділяються на еферентні (рухові) та аферентні (чутливі). Еферентні шляхи іноді називають пірамідними через пірамідні клітини в руховій зоні кори головного мозку, яка називається прецентральною звивиною, що лежить перед центральною борозною.

Інші значення[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ordbøkene.no - Bokmålsordboka og Nynorskordboka. ordbokene.no (норв.). Процитовано 24 серпня 2023. 
  2. СОМАТИЧНИЙ — ТЛУМАЧЕННЯ | Горох — українські словники. goroh.pp.ua (ua). Процитовано 24 серпня 2023. 
  3. somatisk sykehus. Store medisinske leksikon (норв.). 21 січня 2019. Процитовано 24 серпня 2023.