Герб Миколаївського району

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Миколаївського району
Деталі
Носій Миколаївський район
Затверджений 31 травня 2012
Щит іспанський

Герб Микола́ївського райо́ну — офіційний символ Миколаївського району Миколаївської області затверджений 31 травня 2012 року.

На підставі рішенням районної ради «від 3 грудня 2010 року № 1» (із змінами), враховуючи пропозиції викладені в листах Миколаївської обласної ради від 10 травня 2012 року № 522-18-05-12 та представництва Українського Геральдичного Товариства в м. Миколаєві від 10 квітня 2012 року № 04-12 та 4 травня 2012 року № 05-4, районна рада.

Автор герба — Ігор Дмитрович Янушкевич.

Комп'ютерна графіка — В. М. Напиткін.

Опис герба

Герб Миколаївського району являє собою геральдичний щит, прямокутної форми із закругленням внизу, перетятий срібною хвилястою балкою та напіврозтятий у нижній частині.

У центрі верхнього синього поля розміщена архієрейська митра на двох перехрещених посохах золотого кольору — символ небесного покровителя м. Миколаєва, Миколаївської області, Миколаївського району Святого Миколи.

Пояс щита — хвиляста балка срібного кольору (водні ресурси району).

У правій частині на золотому полі (символ величі та багатства) розташована антична амфора червоного кольору (історична спадщина краю) на яку накладене золоте гроно винограду із зеленою гілкою та листям (символ виноградарства та виноробства).

У лівій частині на зеленому полі (символ достатку) два пшеничні колоси золотистого кольору — головна сільськогосподарська культура району.

Геральдичний щит вписаний в декоративний бароковий картуш золотого кольору на якому внизу розташовані лаврові гілки і стрічка (героїчне минуле).

Щит увінчаний стилізованою золотою короною, складеною з пшеничних колосків та грон винограду з листям (символізують основні галузі сільськогосподарського виробництва), які опираються на основу із срібної мурованої кладки з бланками (зубцями) (символ промисловості району — виробництва цегли та цементу). Даний вид картуша широко використовується в геральдиці України.

Порядок використання Герба та Прапора Миколаївського району

Герб та Прапор Миколаївського району є офіційними символами органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Миколаївського району. Власником Герба та Прапора є Миколаївська районна рада. Еталонні зображення Герба та Прапора (графічні та кольорові) зберігаються в районній раді. Зображення Герба та Прапора Миколаївського району здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного (а Герба — й об'ємного) зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій) у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.

Символіка Миколаївського району може встановлюватися та використовуватися: у залах засідань районної ради; у залах засідань селищної та сільських рад; у службових кабінетах органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади; у службових кабінетах інших підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян розташованих на території Миколаївського району; на службових посвідченнях, бланках, штампах та печатках (для використання на нагородних грамотах, вітальних листах, церемоніальній неофіційній кореспонденції) представницьких і виконавчих органів; на офіційних виданнях районної ради та районної державної адміністрації; на центральних магістралях при в'їзді на територію Миколаївського району. Прапор Миколаївського району вивішується на будинку або піднімається на щоглі перед будинком Миколаївської районної ради. Його можна вивішувати на будівлях органів місцевого самоврядування Миколаївського району.

Інші установи, організації, підприємства, об'єднання громадян, фірми тощо можуть піднімати Прапор Миколаївського району у таких випадках: у дні державних та місцевих свят; під час проведення урочистих церемоній та урочистих заходів.

При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного Прапора України та Прапора Миколаївського району останній не повинен перевищувати за розмірами Державний Прапор України і розміщується справа від нього (з боку глядача). При одночасному піднятті чи вивішуванні Прапора Миколаївського району та прапора установи, організації, підприємства, фірми тощо останній не повинен перевищувати за розмірами Прапор району й розміщується праворуч від нього (з боку глядача).

Зображення Герба і Прапора Миколаївського району можуть використовуватися: як елемент святкового оформлення службових приміщень; населених пунктів району; на Почесних грамотах, пам'ятних адресах, важливих документах, дипломах районних творчих премій, районних відзнак престижу у різних сферах; під час проведення районними організаціями регіональних, господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів; офіційними делегаціями Миколаївського району в загальноукраїнських, міжнародних заходах у сфері політики, бізнесу, культури і спорту.

Не дозволяється використання Герба та Прапора без спеціальної згоди Миколаївської районної ради у випадках, передбачених цим Положенням.

Герб квітня-травня 2012 року

Герб квітня-травня 2012 року

Даний герб затверджений був 13 квітня 2012 року рiшенням сесії районної ради. Щит перетятий шиповидно и напіврозтятий. На першій лазуровий частині золоті архієрейські жезл та посох в косий хрест, на які покладена золота митра, під ними – срібний нитяний шиповидний пояс. На другому золотому полі червона амфора, на якій лазурове гроно винограду із зеленим листком. На другому і третьому зеленому полях два увігнутих розтятих зеленим і золотим колоски. Щит обрамований золотим декоративним картушем та увiнчаний територіальною короною.

Див. також

Посилання