Герб Миколаєва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Миколаєва
Coat of arms of Nikolayev.svg
Mykolaiv COA old.png
Герб Миколаєва 1803 р.
Nikolaiev.svg
Герб радянського періоду
Деталі
Носій Миколаїв
Затверджений 26 вересня 1997
Щит Французький щит

Герб Микола́єва — офіційний геральдичний символ міста Миколаєва, обласного центру України. Затверджений 26 вересня 1997 року рішенням Миколаївської міської ради.

Історія[ред. | ред. код]

Перший герб[ред. | ред. код]

Перший герб міста був затверджений 7 жовтня 1803 року імператором Олександром I.

Його опис закріплено в Повному зібранні законів Російської імперії:

На щиті, що розділений від верхньої середини до нижніх кутів, у чорному полі, над срібною кадильницею зображений золотий хрест, оточений променями, а по сторонах: у блакитному полі Архієрейська митра і в золотому полі Архієрейський посох.

Атрибути архієрейської влади — митра та посох — асоціюються з покровителем міста Святим Миколаєм.

Другий герб[ред. | ред. код]

16 березня 1883 року імператорський указом був затверджений другий герб Миколаєва. У проекті Записки про герб військово-портового міста Миколаєва було зазначено:

Тому що місто Миколаїв є одним з найголовніших портів Південної Росії, то, залишаючи митру і посох, я думаю зобразити в гербі цього міста також і корабель.

Ось опис самого герба:

На лазурному щиті, на срібній хвилеподібній окраїні золотий корабель з чорними веслами, якого супроводжують у главі щита золотий архієрейської митр на двох таких же навхрест покладених посохах. У вільній частині герб Херсонської губернії. Щит прикрашений срібною, у три зубця, короною і оточений двома золотими якорями, з'єднаними Олександрівською стрічкою.

Третій герб[ред. | ред. код]

Третій герб був затверджений Миколаївською міською радою 1969 року. У результаті конкурсу переміг ескіз художника В. С. Козловського.

На червоно-синьому полі зображено срібне вітрило, під кілем розташована золота напівшестерня, у верхньому лівому куті — серп і молот золотого кольору.

Сучасний герб[ред. | ред. код]

Сучасний міський герб затверджений у День міста, на урочистому засіданні міської Ради, 26 вересня 1997 року. За основу був прийнятий герб 1883 року, з якого прибрали герб Херсонської губернії.

У лазуровому полі на хвилястій срібній окраїні золотий корабель із чорними веслами, супроводжуваний в главі щита золотою архієрейською митрою на двох таких же, навхрест покладених костурах. Щит увінчаний срібною короною і покладений на два золотих якорі, з'єднаних Олександрівською стрічкою.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]