Бойовий кинджал Фейрберна-Сайкса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бойовий кинджал Фейрберна-Сайкса

Бойовий кинджал Фейрберна-Сайкса
ТипКинджал
ПоходженняВелика Британія Велика Британія
Історія використання
На озброєнні1941-досі
ВійниДруга світова війна
Історія виробництва
РозробникВільям Едвард Фейрберн (англ. William Ewart Fairbairn)
Ерік Ентоні Сайкс (англ. Eric Anthony Sykes)
Розроблено1941
ВиробникWilkinson Sword Ltd
Виготовлення1941
Характеристики
Вага220—270 г
Довжина290 мм
Довжина корпусу180

Тип клинкаКинджал
Тип ефесаМетал
Піхви/футлярМетал
Тип навершяМетал
Тип ратищаМетал

Бойовий кинджал Фейрберна-Сайкса у Вікісховищі
Бойовий кинджал Фейрберна-Сайкса

Бойовий кинджал Фейрберна-Сайкса (англ. Fairbairn–Sykes fighting knife, скорочені варіанти назв F&S fighting knife, F—S fighting knife та FS fighting knife) — найвідоміший кинджал періоду Другої світової війни, розроблений Вільямом Ферберном та Еріком Сайксом під час їх служби у поліції Шанхаю.[1]

Історія

В 1930-і роки в Шанхаї капітан поліції Вільям Едвард Фейрберн (англ. William Ewart Fairbairn) вивчав східні техніки ножового бою, для сутичок на ножах були виготовлені так звані «шанхайські бойові ножі» — у формі стилету кинджали з переточенних гвинтівочних багнетів (Lee Metford зразка M1888). У червні 1940 року у британської компанії «Wilkinson Sword» була замовлена ​​розробка бойового ножа для спецпідрозділів командос. Свою модель кинджала, засновану на «шанхайському бойовому ножі», фірмі запропонували Вільям Ферберн та Ерік Ентоні Сайкс (англ. Eric Anthony Sykes). Пропозиція була схвалена, був замовлений випуск пробної партії і, після проведення випробувань, надійшло замовлення від міністерства оборони. Виробництво кинджалів було налагоджено на різних заводах, під час виробництва в конструкцію кинджала вносилися зміни.

Відомо три основні військові модифікації. Клинок кинджала сталевий, ромбічний у перетині, порівняно різко звужується до вістря. Рукоять круглого перетину спочатку виготовлялася з латуні, відомі варіанти з інших сплавів.

Кинджал оточений численними легендами, сьогодні він є предметом колекціонування, багато фірм у всьому світі виробляють копії та репліки кинджала Ферберн-Сайкса, на основі кинджала розроблено значну кількість сучасних бойових ножів та кинджалів.

Галерея

У користуванні

Член камбоджійського коммандос з бойовим кинджалом Фейрберна-Сайкса на лямці ременя.

Див. також

Примітки

  1. Chambers, John W., OSS Training in the National Parks and Service Abroad in World War II, Washington, D.C., U.S. National Park Service (2008), p. 191

Посилання