Екскаватор: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[очікує на перевірку][очікує на перевірку]
Вилучено вміст Додано вміст
→‎Історія: додано одне фото...
Немає опису редагування
Рядок 8: Рядок 8:


== Класифікація ==
== Класифікація ==
За принципом дії екскаватори поділяються на машини циклічної дії ([[одноківшевий екскаватор]], [[драглайн]], [[гідравлічний екскаватор]]) і безперервної дії ([[багатоківшевий екскаватор]], [[роторний екскаватор]], [[фрезерний екскаватор]]).
За принципом дії екскаватори поділяються на машини циклічної дії ([[одноківшевий екскаватор]], [[драглайн]], [[гідравлічний екскаватор]]) і безперервної дії ([[багатоківшевий екскаватор]], [[роторний екскаватор]], [[фрезерний екскаватор]]).<ref>{{Cite web|url=https://machineryline.ua/-/ekskavatori--c163|title=Tips To Help You Operate Your Mini Excavator|website=natparts|access-date=2024-06-24}}</ref>


Конструктивно екскаватори складаються з робочого, ходового, силового обладнання, механізмів їх привода і управління, допоміжного обладнання, платформи з рамою, надбудови і кузова.
Конструктивно екскаватори складаються з робочого, ходового, силового обладнання, механізмів їх привода і управління, допоміжного обладнання, платформи з рамою, надбудови і кузова.
Рядок 36: Рядок 36:


== Ринок екскаваторів ==
== Ринок екскаваторів ==
Серед основного гірничого обладнання екскаватори користуються підвищеним попитом, оскільки вони відіграють важливу роль у проектах наземного видобутку корисних копалин. Ринок екскаваторів стрімко розвивається на ринку екскаваторів-навантажувачів, які потенційно використовуються для проведення наземних гірничих робіт, як правило, при копанні та земляних роботах на компактних ділянках. Ринок екскаваторів-навантажувачів становив 2,38 мільярда доларів США в 2018 році, і, як очікується, він зросте на 5,6% до 2026 року. Провідні виробники екскаваторів-навантажувачів впроваджують технології для кращої продуктивності та низького обслуговування. Наприклад, [[Caterpillar]] представила CAT 424B2 з ефективною гідравлікою, високою продуктивністю, низькими витратами на технічне обслуговування, послугами після продажу та довговічністю. Іншими провідними виробниками є Xuzhou Construction Machinery, Deere & Company, Caterpillar, Volvo CE, J.C. Bamford Excavators тощо.<ref>{{Cite web |url=https://vocal.media/journal/how-mining-equipment-is-driving-growth-in-the-mining-industry |title=How mining equipment is driving growth in the Mining industry ? |accessdate=5 січня 2022 |archive-date=5 січня 2022 |archive-url=https://web.archive.org/web/20220105095413/https://vocal.media/journal/how-mining-equipment-is-driving-growth-in-the-mining-industry }}</ref>
Серед основного гірничого обладнання екскаватори користуються підвищеним попитом, оскільки вони відіграють важливу роль у проектах наземного видобутку корисних копалин. Ринок екскаваторів стрімко розвивається на ринку екскаваторів-навантажувачів, які потенційно використовуються для проведення наземних гірничих робіт, як правило, при копанні та земляних роботах на компактних ділянках. Ринок екскаваторів-навантажувачів становив 2,38 мільярда доларів США в 2018 році, і, як очікується, він зросте на 5,6% до 2026 року. Провідні виробники екскаваторів-навантажувачів впроваджують технології для кращої продуктивності та низького обслуговування. Наприклад, [[Caterpillar]] представила CAT 424B2 з ефективною гідравлікою, високою продуктивністю, низькими витратами на технічне обслуговування, послугами після продажу та довговічністю. Іншими провідними виробниками є Xuzhou Construction Machinery, Deere & Company, Caterpillar, Yanmar,<ref>{{Cite web|url=https://web.archive.org/web/20100330033515/http://www.yanmar.com/construction/products/excavators/|title=Yanmar America Corporation - Excavators|date=2010-03-30|website=web.archive.org|access-date=2024-06-24}}</ref> Volvo CE, J.C. Bamford Excavators тощо.<ref>{{Cite web |url=https://vocal.media/journal/how-mining-equipment-is-driving-growth-in-the-mining-industry |title=How mining equipment is driving growth in the Mining industry ? |accessdate=5 січня 2022 |archive-date=5 січня 2022 |archive-url=https://web.archive.org/web/20220105095413/https://vocal.media/journal/how-mining-equipment-is-driving-growth-in-the-mining-industry }}</ref>


== Галерея ==
== Галерея ==

Версія за 15:42, 24 червня 2024

Екскава́тор (англ. excavator, від to excavate — «виймати ґрунт») — самохідна землерийна машина для виймання та переміщення м'якого ґрунту, гірської породи тощо.

Крокуючий екскаватор з телескопічною стрілою фірми Menzi Muck AG
Гусеничний екскаватор з гідравлічним приводом на будівництві дамби

Історія

Старий паровий одноковшовий екскаватор у Кітее, Фінляндія.

Ідея створення землерийних машин належить Леонардо да Вінчі, який на початку XVI ст. запропонував схему екскаватора-драглайна. Екскаватор — найпоширеніший тип виймально-вантажних машин, що експлуатуються на відкритих розробках родовищ корисних копалин.

Класифікація

За принципом дії екскаватори поділяються на машини циклічної дії (одноківшевий екскаватор, драглайн, гідравлічний екскаватор) і безперервної дії (багатоківшевий екскаватор, роторний екскаватор, фрезерний екскаватор).[1]

Конструктивно екскаватори складаються з робочого, ходового, силового обладнання, механізмів їх привода і управління, допоміжного обладнання, платформи з рамою, надбудови і кузова.

За експлуатаційним призначенням і родом роботи існуючі типи екскаваторів класифікують на кар'єрні, розкривні, видобувні, будівельні тощо;

За типом ходового обладнання — гусеничні, крокуючі, пневмоколісні і рейкові, плавучі;

За родом силового обладнання — електричні, дизельні, гідравлічні, комбіновані.

В Україні екскаватори виготовляються на Донецькому машинобудівному заводі та на Новокраматорському машинобудівному (НКМЗ). Тільки екскаватори НКМЗ виконують в країнах СНД до 50 % землерийних робіт.

Види

Цикл екскавації

Цикл екскавації — сукупність і послідовність операцій, які виконуються екскаватором циклічної дії у процесі виймання та навантаження гірничої маси: черпання (копання) у вибою, поворот машини до транспортного засобу, розвантаження ковша і поворот машини до вибою для початку наступного циклу.

Ринок екскаваторів

Серед основного гірничого обладнання екскаватори користуються підвищеним попитом, оскільки вони відіграють важливу роль у проектах наземного видобутку корисних копалин. Ринок екскаваторів стрімко розвивається на ринку екскаваторів-навантажувачів, які потенційно використовуються для проведення наземних гірничих робіт, як правило, при копанні та земляних роботах на компактних ділянках. Ринок екскаваторів-навантажувачів становив 2,38 мільярда доларів США в 2018 році, і, як очікується, він зросте на 5,6% до 2026 року. Провідні виробники екскаваторів-навантажувачів впроваджують технології для кращої продуктивності та низького обслуговування. Наприклад, Caterpillar представила CAT 424B2 з ефективною гідравлікою, високою продуктивністю, низькими витратами на технічне обслуговування, послугами після продажу та довговічністю. Іншими провідними виробниками є Xuzhou Construction Machinery, Deere & Company, Caterpillar, Yanmar,[2] Volvo CE, J.C. Bamford Excavators тощо.[3]

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Tips To Help You Operate Your Mini Excavator. natparts. Процитовано 24 червня 2024.
  2. Yanmar America Corporation - Excavators. web.archive.org. 30 березня 2010. Процитовано 24 червня 2024.
  3. How mining equipment is driving growth in the Mining industry ?. Архів оригіналу за 5 січня 2022. Процитовано 5 січня 2022.

Література

Посилання