Таун-гаус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Leinster House, 18 сторіччя, Дублін

Та́ун-ха́ус (англ. town house) — невеличкий будинок сімейного типу. Зазвичай для здешевлення будівництва, це — будинки-квартири на декілька сімей, сполучені в один корпус.

Історія[ред.ред. код]

Таун-хауси виникли в ХVIII ст. як заміські резиденції британської аристократії[1]. Зазвичай таун-хаус був одним із їхніх заміських будинків, куди в літній період переїздили власники разом із челяддю. Пізніше такий формат житла поширився у Північній Америці, де також подібним є роухаус (багатосімейший дім), таунхоум (будинок на дві квартири). Також поширені таунхауси в країнах Азії, в Австралії та Південній Африці.

Таун-хауси в Україні[ред.ред. код]

Формат житла прийшов в Україну порівняно нещодавно. Здебільшого таун-хауси будуються поруч з великими містами (переважна більшість таких збудована в передмісті Києва), являють собою невеликі котеджні містечка з охороною й розвиненою інфраструктурою. Приклади комплексів з таун-хаусами вже є в містах і селах біля Києва, таких як Вишневе, Буча, Софійська Борщагівка тощо.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Olsen, Kirstin (1999-01-01). Daily Life in 18th-century England (en). Greenwood Publishing Group. ISBN 9780313299339. 


Будинок Це незавершена стаття з будівництва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.