Темпора (видавництво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Видавництво «Темпора»
Тип бізнес
Галузь Видавнича справа
Гасло Temporis filia veritas («Істина — дитина часу»)
Засновано 2001
Штаб-квартира Україна Україна 01030 м.Київ, вул. Б. Хмельницького, 32, оф. 4
Ключові особи Директор Юлія Олійник
Співробітники 9
www.tempora.com.ua

Темпора — видавництво, засноване 2001 року у Києві. Спеціалізується на виданні історичної, військово-історичної, мемуарно-історичної та мемуарно-архівної літератури. Основна тематика — українська історія кінця XIX — початку XX ст.

Видавництво є співорганізатором військово-історичних та уніформологічних виставок у Литві та Латвії.

Доробок[ред. | ред. код]

В доробку — серія «Vita memoriae», у якій вже вийшли спогади та щоденники Євгена Чикаленка, київський щоденник Дмитра Донцова, листи Євгена Коновальця, спогади Миколи Чеботаріва, а також низка книг, присвячених історії визвольних змагань 1917—1921 рр.: праці Дмитра Дорошенка, Ісаака Мазепи, Миколи Капустянського, Євгена Маланюка, Миколи Ґалаґана, та ін.

Серед публікацій сучасних авторів — історичний роман-хроніка «Тіні зникомі» та автобіографічна оповідь-есе «На березі часу. Мій Київ. Входини» відомого українського письменника Валерія Шевчука, а також роботи науковців, присвячені історії української армії, офіцерському корпусу Армії УНР, спецслужбі уряду УНР в екзилі, окремим персоналіям.

В серії «Likbez-абетка» вийшли книги:

Нагороди[ред. | ред. код]

Переможець національного конкурсу «Книжка року» 2003, 2004 та 2005 років у номінації «Постаті» та 2006, 2007, 2008 та 2009 років у номінації «Минувшина». Відзнака Форуму видавців "За внесок у розвиток українського книговидання та просування української книги" (2012).

Джерела[ред. | ред. код]