Технологія CNG

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Транспортування стисненого газу
Заправка стисненим газом

Технологія CNG – це нова перспективна технологія транспортування природного газу в стисненому вигляді на странспортних засобах спеціальної конструкції (автомобілі, судна CNG). Її особливість полягає в тому, що природний газ можна завантажувати на такі судна безпосередньо з родовища, а розвантажувати – безпосередньо в споживчу мережу. Це виключає значні витрати на будівництво морських трубопроводів або заводів зі скраплення газу для доставки його на ринок судами LNG (Liquefied Natural Gas). Основним об'єктом капіталовкладень в новій технології є самі судна CNG. Найбільш приваблива технологія CNG для введення в комерційний оборот морських (офшорних) родовищ природного газу.

За численними оцінками міжнародних експертів, транспортування природного газу на судах CNG буде в 1,5-2,0 рази вигідніше в порівнянні з транспортуванням морськими трубопроводами або в зрідженому вигляді на судах LNG при обсягах поставок від 0,5 до 4,0 млрд м3 / рік на маршрутах протяжністю від 250 до 2500 морських миль. Це дає можливість налагодити газопостачання в гірських і багатоводних районах континентів, а також інших віддалених малогазифікованих регіонах. Ця технологія заслуговує на особливу увагу в разі розробки малопотужних виснажених газових і нафтових родовищ і при видобутку газу з малодебітних свердловин.

Слід зазначити, що сама форма видобутку, підготовки та транспортування природного газу за допомогою контейнерів різної місткості несе в собі великий потенціал диверсифікації шляхів, засобів транспортування та використання газу, значно розширює можливості комерціалізації газотранспортних поставок в Європу, дозволяє застосовувати такі варіанти фінансування, які не підходять для гігантських газотранспортних контрактів. Все це дозволяє розширити географію газодобувної промисловості, збільшити глибину розробки як класичних газових родовищ, так і родовищ з важко видобувними запасами (наприклад, поклади сланцевого газу). Відкривається доступ дрібному бізнесу, середньому бізнесу (теплові мережі) і виробництвам державного підпорядкування.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Технологія використання стиснених газів : [підручник] / Г. А. Бондаренко, В. І. Мілованов, В. М. Ярошено ; [Одес. нац. акад. харч. технологій, Сумськ. держ. ун-т]. – Одеса : Зовнішрекламсервіс, 2015. – 449 с. : іл. – Бібліогр.: с. 445-448 (44 назви). – ISBN 966-8212-10-6