Трихомонада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Трихомонада
Trichomonas vaginalis phase contrast microscopy.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Тип: Метамонади (Metamonada)
Клас: Parabasalia
Ряд: Trichomonadida
Рід: Trichomonas
Вид: T. vaginalis
Біноміальна назва
Trichomonas vaginalis
(Donné 1836)

Трихомона́да (Trichomonas vaginalis) — один з видів джгутикових одноклітинних тварин. Спричиняє інфекційне захворювання — трихомоноз.

Морфологічні особливості[ред.ред. код]

Існує тільки у вегетативній формі, цист не утворює. Трофозоїт має грушоподібне тіло довжиною 14—30 мкм. На передньому кінці тіла знаходяться 4 вільних джгутики й ундулююча мембрана, що доходить до середини тіла. Ядро одне, знаходиться ближче до переднього кінця тіла. Цитоплазма вакуолізована. Крізь усе тіло проходить аксостиль, який виступає на задньому кінці у вигляді шпички.

Екологія[ред.ред. код]

Паразитує в сечостатевих шляхах чоловіків та жінок. Спричиняє інфекційне захворювання — трихомоноз. Симптоми цього захворювання: запалення слизових оболонок статевих органів, гнійні виділення та біль. Трихомоноз у чоловіків проходить у вигляді уретритів у гострій та хронічній формі. Встановлено, що чоловікі можуть передати трихомонади здоровій жінці. Зараження відбувається статевим шляхом, а також через спільне користування предметів особистої гігієни. Наслідками захворювання є патологічні зміни у статевих залозах та безпліддя.