Тургор (гра)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тургор
англ. Tension
Tension logo.png
Розробник Ice-Pick Lodge
Видавець Новый Диск
Дата випуску 17 квітня 2008
Жанр(и) survival adventure
Платформа PC
Режим гри синглплеєр
Носій DVD
Системні
вимоги

ОС Windows XP SP2/Windows Vista
процесор Pentium 4 2 ГГц
512 МБ RAM
відеокарта GeForce 5600 або Radeon 9600
6 ГБ на жорсткому диску
звукова карта, сумісна з DirectX 9.0c

DVD-ROM
Керування клавіатура, миша
Сайт www.tension-game.com

Ту́ргор — відеогра жанру survival adventure, розроблена Ice-Pick Lodge і видана в Росії компанією Новый Диск 17 квітня 2008 року.

В інших країнах видавалася під назвою «The Void» у 2009 році. Того ж року вийшла модифікована версія гри, «Тургор: Голос цвета», покликана зробити її більш зрозумілою для пересічного гравця[1].

Сюжет[ред.ред. код]

Персонаж гравця загадковим чином потрапляє в сюрреалістичний світ Проміжок, життєвою силою якого є субстанція під назвою Колір. Знайомлячись з персонажами, доводиться вирішувати, вирватися з Проміжку назад в звичний світ, допомогти звільнитися його жителям, чи залишитися там.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Ігровий процес заснований на взаємодії з різними об'єктами та істотами ігрового світу, що відбувається за допомогою витрати та отримання різних Кольорів, які є своєрідною життєвою субстанцією.

У світі гри живуть істоти Брати і Сестри. Брати слідкують за виконанням правил світу і постійно поглинають основний ресурс гри — Колір, віддаючи мізерну частину його Сестрам. Сестри відкривають нові шляхи для гравця, якщо зуміти з ними домовитися, давши Колір, якого вони хочуть мати більше, ніж дають Брати. Варто пам'ятати, що деякі кольори для Сестер смертельні. Також Сестри прагнуть вирватися зі свого світу, будучи по суті полоненими.

Проміжок — це простір, в якому містяться Покої. На переміщення в ньому витрачається Колір. Щоб потрапити в Проміжок, необхідно увійти в воду, в портал або стрибнути з обриву.

Покої — локації, в яких знаходяться Сестри, а також джерела Кольору: Квіти, Дерева, Жили та істоти Недородки (пасивні). Активні Недородки можуть нападати на гравця.

Колір — основний ресурс гри, потрібний для виживання і битви. Колір підтримує життя головного героя та Сестер і визначає його параметри. Є активний і неактивний Колір. Випущений при переміщенні в Проміжку, він необоротно змінює його.

Неактивний, щойно зібраний Колір, називається Нерва. Знаходиться в Колбах Пам'яті у правій верхній частині екрану. Нерва перетворюється в Лімфу після пророщення в Серцях під час знаходження в Проміжку. Активний пророщений Колір, який можна використовувати, називається Лімфа. Знаходиться в Палітрі в лівій верхній частині екрану.

Всього в грі 7 кольорів:

  • Срібло — визначає удачу гравця, але чим більше було витрачено Срібла, тим швидше вичерпається запас інших кольорів.
  • Пурпур — впливає на силу атаки і те, скільки в Проміжку буде противників, як будуть нападати Брати.
  • Бурштин — впливає на швидкість «проростання» Кольору. Чим більше в Проміжках Бурштину, тим частіше Брати будуть розоряти Покої заради отримання Кольору.
  • Лазур — визначає швидкість, але чим більше є Лазурі, тим більше часу забирає відвідування кожного Покою.
  • Бузок — зменшує затрати на вливання кольору в деякі об'єкти, але більша кількість Бузкового зменшує міць ударів, які герой завдає в бою.
  • Смарагд — визначає захист, але чим більша частка Смарагда, тим більше Кольору доведеться витрачати на кожну риску при малювані. Збільшує необхідний мінімум Кольору для кожного Знака.
  • Золото — полегшує спілкування з Сестрами, але чим більше Проміжок насичується Золотом, тим ревнивішими стають Брати.

Резервуарами для Кольору служать Серця, в яких Нерва перетворюється на Лімфу. Поки хоча б одне серце наповнене кольором, головний герой залишається живим. Серця відшукуються в Покоях або отримуються від Братів і Сестер. Крім того, кожне нове серце дає герою новий Знак.

Серця б'ються і кожні 100 ударів починають новий цикл за який, наприклад, поповнюються джерела Кольору.

Коли зібрати 20 сердець, з'явиться 21-ше. Стан, коли гравець має 21 серце і всі вони, разом з відростками, наповнені Кольорами, і називається Тургором. Тургор є однією з умов завершення гри.

Взаємодія з об'єктами та істотами відбувається через Знаки, які малюються мишею при одночасному затисненні клавіші Ctrl. Дозволяють забирати чи віддавати Колір, викликати Братів на поєдинок, атакувати та різними іншими способами взаємодіяти з оточенням.

Відгуки[ред.ред. код]

Огляди
Українські
Видання Оцінка
Gameplay 4,5/5[2]

Від українського журналу Gameplay гра отримала оцінку 4,5/5 і відзнаку «Вибір редакції».[2]

Нагороди[ред.ред. код]

Отримала нагороду «Найбільш нестандартний проект» на КРІ.[3]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. «Тургор. Голос цвета» появился в продаже
  2. а б Александр Чепелев. Тургор // Gameplay. — Вип. № 7 (35), июль 2008. — С. 70—74.
  3. http://www.kriconf.ru/2007/index.php?type=info&doc=award_winners

Джерела[ред.ред. код]