Симулятор виживання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Симулятор виживання (англ. survival sim) — жанр комп'ютерних ігор, різновид симуляторів життя, у яких головним завданням гравця є збереження життя віртуального героя на фоні небезпек, що загрожують йому. Елементи виживання є практично у всіх комп'ютерних іграх, але в симуляторах це завдання винесене на перший план і є головним при проходженні гри.

Першою грою в жанрі симулятора виживання можна вважати Oregon Trail (1979), у якій гравець повинен був піклуватися про групу переселенців на Орегонському шляху, правильно розділяти продукти, боротися з хворобами і запобігати нападам індіанців.

Специфіка[ред. | ред. код]

У симуляторах виживання гравець має досліджувати ігровий світ, добувати ресурси, необхідні йому для виживання, а ще намагатися уникнути небезпеки. Симулятори виживання дуже часто звертаються до теми робінзонади, де головний герой опиняється на безлюдному острові чи в дикій місцевості і дають можливість самостійно знаходити їжу та воду, облаштовувати житло та захищатися від небезпеки, такої як негода, дикі тварини, злодії чи фантастичні вороги, як мутанти чи зомбі. Загибель персонажа в симуляторах зазвичай є непоправною: якщо гравець не зумів зберегти життя віртуальному герою, він має почати проходження з нуля, втрачаючи всі здобуті раніше ресурси.

Хоча ігри в жанрі в жанрі симулятора виживання існують протягом багатьох років, розквіт їх розпочався в 2010-х роках на хвилі популярності таких ігор як Minecraft и DayZ. Елементи ігор в жанрі виживання — такі, як відпочинок біля вогнища, боротьба з негодою, полювання на диких тварин, пошук ресурсів для створення різного роду знарядь праці чи відпочинку, з'являються у іграх інших жанрів, таких, як Tomb Raider, Far Cry 3 или The Last of Us.

Широке визначення жанру, дозволяє включити до нього багато ігор у жанрах жанрах roguelike, survival horror, навіть деякі комп'ютерні рольові ігри, такі як Dark Souls[2].

Примітки[ред. | ред. код]