Тімоті Роу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тімоті Роу
англ. Timothy Rowe
Народився 1953[1]
Країна  США
Діяльність палеонтолог
Alma mater Чиказький університет і Університет Каліфорнії (Берклі)
Заклад Техаський університет
Систематик живої природи
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Rowe».

Timothy B. Rowe на Віківидах
Сторінка на Віківидах

Тімоті Роу (англ. Timothy Rowe) — американський палеонтолог. Спеціалізується на дослідженні еволюції і розвитку скелета хребетних. Автор описання низки нових видів ранніх ссавців, синапсидів і динозаврів.

Біографія[ред. | ред. код]

У 1975 році отримав ступінь бакалавра з геології у Західному коледжі (Лос-Анджелес), у 1981 — магістра анатомії у Чиказькому університеті, а в 1986 — докторі філософії з палеонтології в Університеті Каліфорнії в Берклі.

Роу отримав престижну стипендію Томаса Дж. Ватсона, яка дозволила йому проходити підготовку протягом року у великих музеях природознавства в Європі та Південній Африці (1975—1976). Три роки працював старшим палеонтологом в Музеї Північної Арізони у Флегстаффі (1978—1981). З 1994 — професор Техаського університету, а з 1998 — директор палеонтологічної лабораторії хребта в Техаському меморіальному музеї

Тімоті Роу брав участь в описі низки таксонів доісторичних тварин, в тому числі динозаврів Megapnosaurus, Tsaagan і Zanabazar, крокодиломорфа Calsoyasuchus.

Бібліографія[ред. | ред. код]

  • Timothy B. Rowe, Lowell Dingus. The mistaken extinction: dinosaur evolution and the origin of birds, Freeman 1998
  • Timothy B. Rowe, Ronald S. Tykoski. Ceratosauria, in Weishampel, Osmolska, Dodson The Dinosauria, University of California Press, 2. Auflage 2004

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Biodiversity Heritage Library — 2006.

Посилання[ред. | ред. код]