Україна Модерна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Україна Модерна
Тематика історія, суспільство
Періодичність виходу двічі на рік
Скорочена назва УМ
Мова українська
Головний редактор Гелінада Грінченко[1]
Засновник Ярослав Грицак
Видавець Критика
Країна видання Україна
Рік заснування 1996
Наклад 500 примірників

Веб-сторінка: www.uamoderna.com

Україна Модерна — український інтелектуальний часопис. Заснований в 1996 році, редактор-засновник — Ярослав Грицак.

Історія і огляд[ред. | ред. код]

Статті часопису проходять анонімне рецензування двома фахівцями до публікації. Редакція приймає тексти українською, англійською, німецькою, польською, білоруською, російською, французькою, італійськими мовами та публікує їх українські переклади у супроводі англомовних резюме. Журнал приймає лише оригінальні тексти, які не публікувалися раніше. Одним із головних завдань журналу є вивести українську історію та історіографію з вузьконаціональних рамок шляхом діалогу із західною академічною спільнотою.

З осені 2006 до 2010 року відповідальним редактором журналу був Андрій Портнов, відповідальним секретарем — Володимир Маслійчук. Під їхнім керівництвом журнал був реформований, відтоді кожне нове число присвячено окремій тематиці, розпочинається воно зазвичай форумом-опитуванням провідних фахівців з даної проблематики[2][3]. В 2010 році Андрій Портнов і Володимир Маслійчук із конфліктом покинули «Україну Модерну»[4] і через якийсь час створили новий ресурс — Historians.in.ua.

Усі статті та рецензії, опубліковані у томах від 9 до 21 знаходяться у вільному доступі в архіві часопису на сайті «України Модерної[5].

Редакція часопису[ред. | ред. код]

Члени редакційної ради часопису[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]