Українська Арбітражна Асоціація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Українська Арбітражна Асоціація
Тип Громадська організація
Заснування 2012
Штаб-квартира Київ Україна Україна
Галузь арбітраж
Сайт www.arbitration.kiev.ua

Українська Арбітражна Асоціація (УАА)  — неприбуткова громадська організація, заснована у вересні 2012 року зусиллями ініціативної групи українських та іноземних фахівців у сфері міжнародного арбітражу, покликана об'єднати юристів, які професійно займаються або цікавляться практикою розгляду спорів у міжнародному арбітражі, незалежно від їх належності до тієї чи іншої юрисдикції[1].

Українська Арбітражна Асоціація не є арбітражною інституцією. Більш того, вона активно співпрацює з МКАС при ТПП України та іншими арбітражними інституціями, а також аналогічними профільними асоціаціями з питань розвитку та просування міжнародної арбітражної практики[2].

Основні завдання[ред.ред. код]

Основні завдання УАА в просуванні України і, зокрема, м. Києва, як місця проведення міжнародного арбітражу, наданні сприяння та підтримка інтересу до практики міжнародного арбітражу як способу вирішення транскордонних спорів, сприяння поширенню знань і досвіду вирішення спорів у порядку міжнародного арбітражу, а також в посиленні співпраці та обміну досвідом фахівців практики з усього світу[3].

Органи Української Арбітражної Асоціації[ред.ред. код]

Асоціація створена у формі суспільного об’єднання, вищим керівним органом якого є Загальні збори членів Асоціації. Загальні збори мають право вирішувати будь-які питання, пов’язані з діяльністю Асоціації[4].

Очолює Асоціацію Президент, який обирається Загальними зборами строком на чотири роки і є вищою посадовою особою Асоціації[5].

Президентом була обрана Тетяна Сліпачук[6] – партнер, керівник практики міжнародного арбітражу юридичної фірми Sayenko Kharenko[7], Chartered Arbitrator, дійсний член англійського Королівського інституту арбітрів[8] (FCIArb), член Європейської арбітражної групи при Міжнародній торговій палаті, Віце-президент Арбітражної комісії Міжнародної асоціації юристів[9] (англ. International Bar Association).

Постійно діючим керівним органом Асоціації є Правління, яке складається з щонайменш трьох, але не більше дев’яти осіб і приймає рішення з усіх питань, які не віднесені до виключної компетенції Загальних зборів та Президента[10].

Склад Правління Української Арбітражної Асоціації[11]:

 • Маркіян Мальський[16] – партнер юридичної фірми Arzinger, керівник практики альтернативного врегулювання спорів, керівник Західноукраїнської філії , к.ю.н, адвокат[17].
 • Олена Перепелинська – радник юридичної фірми Sayenko Kharenko[21], член англійського Королівського інституту арбітрів[22] (MCIArb).
 • Володимир Хвалєй – очолює групу практики вирішення спорів на території СНД Baker & McKenzie в Москві[24]. Віце-президент Міжнародного Арбітражного суду ICC[25], член Президії Міжнародного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті Білорусі[26], голова Арбітражної комісії МТП в Росії[27].

З метою здійснення поточної підготовчої та організаційної роботи Асоціації створюється Секретаріат, який є підзвітним і підконтрольним Президенту Асоціації[28].

Генеральний секретар - Ярослав Петров[29] – радник юридичної фірми Астерс.

Контролює фінансову діяльність Асоціації Ревізор.

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

 1. http://zib.com.ua/ua/12689-na_vitchiznyanomu_pravovomu_poli_zyavivsya_sche_odin_gravec.html
 2. http://pravotoday.in.ua/ua/press-centre/news/news-7368/
 3. http://www.licasoft.com.ua/index.php/2012-05-25-22-59-57/the-news/18947-sozdana-ykrainskaia-arbitrajnaia-associaciia.html
 4. http://jurliga.ligazakon.ua/news/2012/11/16/77110.htm
 5. http://arbitration.kiev.ua/wp-content/uploads/2012/11/statut.pdf
 6. http://www.sk.ua/ua/news/tetyana-slipachuk-obrana-prezidentom-ukrayinskoyi-arbitrazhnoyi-asociaciyi
 7. http://www.sk.ua/ua/people/tetyana-slipachuk
 8. http://www.ciarb.org/directory/?familyName=&country=111&grade=&panelArbitrators=0&panelMediators=0&panelAdjudicators=0&charteredArbitrator=0&branch=&submit=Search&page=1
 9. http://www.int-bar.org/Officers/Index.cfm?unit=10_0_0_1_0
 10. http://arbitration.kiev.ua/about/agencies/
 11. http://sejchas.tk/finance/69486
 12. http://lp.ua/uk/media/news/article/2-news-section/1006-maksym-lavrynovych-becomes-member-of-the-board-of-the-ukrainian-arbitration-association
 13. http://www.lp.ua/uk/the-firm/team/article/8-our-team/7-maksym-lavrynovych
 14. http://www.avellum.com/ua/index/news/262/
 15. http://www.avellum.com/ua/index/team/likarchuk/
 16. http://arzinger.ua/ua/press/news/page-3/39173/
 17. http://arzinger.ua/ua/partners/markian_malskyy/
 18. http://www.rospravo.ru/firm/partners/3/
 19. http://www.tpprf-mkac.ru/
 20. http://www.tpprf-arb.ru/ru/mac
 21. http://www.sk.ua/ua/people/olena-perepelinska
 22. http://www.ciarb.org/directory/?familyName=&country=111&grade=&panelArbitrators=0&panelMediators=0&panelAdjudicators=0&charteredArbitrator=0&branch=&submit=Search&page=1
 23. http://www.freshfields.com/en/global/profile/Noah_Rubins/
 24. http://www.bakermckenzie.com/ru-RU/vladimirkhvalei/
 25. http://www.iccwbo.org/About-ICC/Organisation/Dispute-Resolution-Services/ICC-International-Court-of-Arbitration/List-of-Current-Court-Members/
 26. http://www.iac.by/
 27. http://arbitration.iccwbo.ru/prezidium
 28. http://arbitration.kiev.ua/wp-content/uploads/2012/11/statut.pdf
 29. http://www.linkedin.com/pub/yaroslav-petrov/5/a21/137