Українська Арбітражна Асоціація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Українська Арбітражна Асоціація
Тип Громадська організація
Галузь арбітраж
Засновано 2012
Штаб-квартира Київ Україна Україна
www.arbitration.kiev.ua

Українська Арбітражна Асоціація (УАА)  — неприбуткова громадська організація, заснована у вересні 2012 року зусиллями ініціативної групи українських та іноземних фахівців у сфері міжнародного арбітражу, покликана об'єднати юристів, які професійно займаються або цікавляться практикою розгляду спорів у міжнародному арбітражі, незалежно від їх належності до тієї чи іншої юрисдикції[1].

Українська Арбітражна Асоціація не є арбітражною інституцією. Більш того, вона активно співпрацює з МКАС при ТПП України та іншими арбітражними інституціями, а також аналогічними профільними асоціаціями з питань розвитку та просування міжнародної арбітражної практики[2].

Основні завдання[ред. | ред. код]

Основні завдання УАА в просуванні України і, зокрема, м. Києва, як місця проведення міжнародного арбітражу, наданні сприяння та підтримка інтересу до практики міжнародного арбітражу як способу вирішення транскордонних спорів, сприяння поширенню знань і досвіду вирішення спорів у порядку міжнародного арбітражу, а також в посиленні співпраці та обміну досвідом фахівців практики з усього світу[3].

Органи Української Арбітражної Асоціації[ред. | ред. код]

Асоціація створена у формі суспільного об’єднання, вищим керівним органом якого є Загальні збори членів Асоціації. Загальні збори мають право вирішувати будь-які питання, пов’язані з діяльністю Асоціації[4].

Очолює Асоціацію Президент, який обирається Загальними зборами строком на чотири роки і є вищою посадовою особою Асоціації[5].

Президентом у 2016 році була обрана Олена Перепелинська – партнер, голова арбітражної практики в СНД міжнародної юридичної фірми INTEGRITES, дійсний член англійського Королівського інституту арбітрів[6] (FCIArb).

Постійно діючим керівним органом Асоціації є Правління, яке складається з щонайменш трьох, але не більше дев’яти осіб і приймає рішення з усіх питань, які не віднесені до виключної компетенції Загальних зборів та Президента[7].

Склад Правління Української Арбітражної Асоціації[8]:

  • Олександр Друг – партнер юридичної фірми Sayenko Kharenko, спеціаліст у сфері вирішення спорів;
  • Артем Дудко (Artem Doudko) -   партнер та голова практики вирішення спорів, пов’язаних із Росією та іншими країнами СНД, міжнародної юридичної фірми Osborne Clarke;
  • Ярослав Петров  – партнер практики міжнародних арбітражних та судових спорів юридичної фірми Asters;
  • Володимир Хвалєй – очолює групу практики вирішення спорів на території СНД Baker & McKenzie в Москві;
  • Олександр Храпуцький – Партнер Адвокатського бюро SBH, керівник міжнародної комерційної арбітражної практики.

З метою здійснення поточної підготовчої та організаційної роботи Асоціації створюється Секретаріат, який є підзвітним і підконтрольним Президенту Асоціації[5].

Генеральний секретар - Сергій Уваров – радник практики вирішення транскордонних спорів міжнародної юридичної фірми INTEGRITES

Контролює фінансову діяльність Асоціації Ревізор.

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]