Український Дім (Білорусь)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Український Дім в Білорусі (УД, біл. Украінскі Дом) - некомерційна білоруська організація, що працює на державному і регіональному рівнях. Завданням Українського Дому є сприяння міжкультурному діалогу між Республікою Білорусь і Україною в галузі розробки і реалізації культурних і економічних міждержавних і регіональних програм. Український Дім в Білорусі 7 червня 2014 саморозпустився [1]

Передумови[ред. | ред. код]

Упродовж останніх 15 років, незважаючи на тісні історичні, соціальні, економічні і міжрегіональні зв'язки між Білоруссю і Україною, а також географічне розташування Брестської області, в поліському регіоні відсутнє зорганізоване суспільно-культурне життя українців-громадян Республіки Білорусь, а також відсутни взаємини з Україною (у бізнесі, економічних стосунках, культурних,спортивних, туристичних і інших)[2]. Відсутні засоби масової інформації українців, теле-радіовіщання, школи, бізнес-центри, спільні торгові підприємства, заводи і так далі[3]. Попри це, склалася сприятлива атмосфера для виходу з цього положення. Створення Українського Дому наочний приклад тому. Фахівці Українського Дому ведуть розробку проектів для економічного і культурного секторів. Деякі елементи повністю оформлені і готові до реалізації. Діяльність Українського Діму спрямована на надання економічної і гуманітарної підтримки національної групи, лобіювання її національних інтересів за умови достатніх для цього економічних і політичних можливостей Українського Дому.

Мета[ред. | ред. код]

Розвиток ділової активності, без бар'єрів і перешкод, для реалізації проектів, спрямованих на благо України і Білорусі.

Завдання та принципи діяльності[ред. | ред. код]

- сприяння міжкультурному діалогу між Республікою Білорусь і Україною; - сприяння в збереженні і популяризації культури українців, що проживають в регіоні, охопленому діяльністю організації; - створення умов для розвитку спільних білорусько-українських бізнес ініціатив на території Брестської області і інших регіонів Республіки Білорусь; - сприяння в притягненні інвестицій в Республіку Білорусь і Україну; - сприяння трансграничній співпраці через модель єврорегіонів; - активне просування наших ідей адресним групам, через створення повноцінної інфраструктури, необхідної для цього (сайт, культурний та діловий центр і так далі).

Партнери[ред. | ред. код]

Центр регіонального розвитку «Співпраця без кордонів» (Україна). Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Національний Альянс" (Україна). Політична партія "За Україну!" (Україна)[4].

Керівництво УД[ред. | ред. код]

Лєвон Вабіщенко.

Історія в датах[ред. | ред. код]

23 червня 2010 — реєстрація Українського Дому.

6 жовтня 2010 Український Дім звернувся в українські структури МЗС, що викликало негативну реакцію дипломатичної місії, членів офіційних мінських товариств через відображення реальної ситуації діаспори.

5 квітня 2011 Український Дім направляє лист-звернення спільноті України, що б об'єднувати зусилля для реалізації програмних завдань та місії.

13 червня 2011 святкування 115 річчя українського письменника з Брестського краю Володимира Китаївського.

14 липня 2011 створення науково-дослідної програми "Пізнай Україну через Пінськ". Створений план програми.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]