Університет Луґано

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Університет італійської Швейцарії
ЮСІ
Università della Svizzera Italiana 1.jpgБудівля факультету Комп'ютерних наук
Оригінальна назва італ. Università della Svizzera Italiana (USI)
Тип університет
Країна Flag of Switzerland.svg Швейцарія
Розташування Тічино
Засновано 1996
Президент П'єро Мартінолі[1]
Ректор Хосе Асебілло[1]
Бюджет CHF 60 млн
Студентів 2850[2]
Співробітників 743[2]
Аспірантів 258[2]
Професорів 91[2]
Сайт www.usi.ch (італ.)(англ.)]
Logo of the University of Lugano.svg

Університет Луґано або Університет італійської Швейцарії (італ. Università dellа Svizzera Italiana (USI), англ. University of Lugano) — наймолодший (заснований 1996 році) державний університет Швейцарії розташований в місті Лугано, єдиний швейцарський університет, де викладання здійснюється італійською мовою[3].

Історія[ред.ред. код]

Заснований в 1996 році Університет Лугано (ЮСІ) є визнаним міждисциплінарним і багатомовним університетом з чотирма факультетами. Його порівняно невеликі розміри і якісна інфраструктура полегшують взаємодію викладачів і студентів, створюючи ідеальні умови для навчання і досліджень на обидвох університетських містечках: Лугано і Мендрісіо.

Офіційною мовою є італійська, але англійська, друга робоча мова, використовується на багатьох магістерських програмах, в аспірантурі і на курсах професійних магістрів. Німецька та французька мови також використовуються як робочі мови на кількох фахових курсах.

ЮСІ був одним з перших швейцарських університетів прийняти нову європейську університетську систему. За допомогою навчальних і дослідницьких угод або партнерські відносини з іншими швейцарськими університетами і з великими університетами в Північній Італії, ЮСІ став академічним мостом між Північною та Південною Європою, що дозволяє тісну взаємодію університетських магістерських курсів, транскордонні докторські школи, і науково-дослідні проекти, зокрема з Політехнічним університетом Мілану і Федеральною вищою технічною школою Цюриху[1].

Структура[ред.ред. код]

Мапа університету

В університеті Лугано є чотири факультети: Академія архітектури (кампус Мендрісіо), Комп'ютерних наук, Комунікаційних наук та економічних наук (кампус Лугано).

В університет надає можливість навчатися різноманітних міждисциплінарних програмах, наприклад міжнародний туризм, фінансові зв'язки та ін.

Також в університеті є 31 інститутів і лабораторій, 21 магістерська програма, 6 аспірантські школи, 7 виконавчих магістерських програм[2].

Джерела[ред.ред. код]

  1. а б в Університет Лугано / Університет італійської Швейцарії. Swiss Universityies Handbook. Архів оригіналу за 2013-07-16. Процитовано 2011-10-21. 
  2. а б в г д Students in Numbers. Unisi.ch. Архів оригіналу за 2013-07-16. Процитовано 2011-07-08.  (англ.)
  3. Університети Швейцарії. Освітній портал. Архів оригіналу за 2013-07-16. Процитовано 2011-10-21. 

Посилання[ред.ред. код]