Фазова модуляція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Методи модуляції
Аналогова модуляція
AM · ЧМ (FM) · ФМ (PM) · QAM · SSB
Цифрова модуляція
АМн · ФМн · ЧМн · GMSK
OFDM · COFDM · TCM
Імпульсна модуляція
АІМ[en] · ДМ · ІКМ · ΣΔ · ШІМ · ЧІМ · ФІМ
Розширення спектра
DSSS · FHSS
Див. також: Демодуляція
Модулюючий сигнал, частота-носій і фазоманіпульований сигнал системи супутникової навігації NAVSTAR GPS

Фазова модуляція — один з видів модуляції, при якій фаза носійного коливання керується інформаційним сигналом. Фазомодульований сигнал має такий вигляд:

,

де обвідна сигналу, є сигналом модуляції, — частота сигналу носія, — час.

Фазова модуляція, не пов'язана з початковою фазою носійного сигналу, називається відносною фазовою модуляцією (ВФМ).

У випадку, коли інформаційний сигнал є дискретним, то говорять про фазову маніпуляцію. Хоча, щиро кажучи, в реальних виробах маніпуляції не буває, так як для скорочення займаної смуги частот маніпуляція проводиться не прямокутним імпульсом, а дзвоноподібним (піднесеним косинусом та ін.) Незважаючи на це, при модуляції дискретним сигналом говорять тільки про маніпуляцію.

За характеристиками фазова модуляція близька до частотної модуляції. У випадку синусоїдального модулювального (інформаційного) сигналу, результати частотної та фазової модуляції збігаються.

Фазова маніпуляція (ФМн) (англ. PSK - Phase Shift Keying) — це схема перетворення (модуляція) при якому під керуванням вхідного сигналу змінюється фаза несного сигналу (зазвичай синусоїдального).

Фазова маніпуляція — це зміна фази носійного коливання в залежності від амплітуди повідомлення (сигналу повідомлення). Одним із варіантів ФМн є квадратурно-фазова маніпуляція (КФМ).

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]