Федорівська сільська громада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Федорівська сільська громада
Основні дані
Країна Україна Україна
Область Запорізька область
Район Пологівський район
Код КАТОТТГ UA23100290000069212
Утворена 1 серпня 2019 року
Адмін. центр Федорівка
Територія та населення
Площа 274,86 км²
Населення 3370 осіб (2020)
Густота 12,26 осіб/км²
Населені пункти
Міста 0
Смт 0
Села 11
Селища 0
Органи влади
Рада Федорівська сільська рада
Голова громади Володимир Іванович Черноус

Мапа

Федорівська сільська територіальна громада — об'єднана територіальна громада в Україні, в Пологівському районі Запорізької області. Адміністративний центр — село Федорівка.

Утворена 1 серпня 2019 року шляхом об'єднання Новоселівської та Федорівської сільських рад Пологівського району.[1]

Населені пункти[ред. | ред. код]

До складу громади входять 11 сіл: Балочки, Бурлацьке, Золота Поляна, Красноселівка, Межиріч, Новоселівка, Тернове, Федорівка, Хліборобне, Чкалова та Шевченка.

Федорівська територіальна громада має сильний агропромисловий потенціал. Його забезпечують п’ять зразкових сільськогосподарських підприємств: ПП «Агрофірма ім. Шевченка», ПП Черноус О.В, ТОВ «АФ» Батьківщина», ТОВ «АгроДар», ПП Бобир В.І.які сумлінно працюють на користь громади та держави загалом. Є й позитивні тенденції щодо надання соціальних послуг. Так, на території громади функціонує Центр надання адміністративних послуг. Громада визначила основним шляхом поліпшення соціальної ситуації формування соціальної підтримки.Саме тому у січні 2021 р. у структурі організації виконавчої влади громади розпочав працювати окремий відділ соціальних послуг населенню. Він охопив патронатом людей похилого віку, людей з вадами, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, багатодітні родини, одиноких громадян та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Соціально незахищеними залишаються й бездомні особи. Вони теж не залишаються поза увагою громади. Освітній процес молоді здійснюється у закладах загальної середньої освіти I-III ступенів та у двох дошкільних навчальних закладах.

Чинники, що впливають на розвиток інфраструктури регіону[ред. | ред. код]

Українські степи безмежні, ковильні, чарівні. Земля добра, лагідна, корисна. Річок багато, але вони переважно дрібні. Український народ працьовитий, має хист до землі. Хліб і сьогодні є основним годувальником народу. І не тільки… Збіжжя було і залишається конвертованою валютою зовнішньої торгівлі. Десь у середині ХІХ ст. Пологівський район активно заселяється. Замість окремих слобідок або фортець утворюються стаціонарні місця компактного співмешкання інонаціональних поселень. Тут виникають колонії менонітів, євреїв-хліборобів, українські та малоросійські села тощо. Наприклад, за даними 1859 р. у селі Федорівці було двісті вісімдесят п’ять подвір'їв, дві тисячі триста двадцять сім мешканців ( зараз 3017ч.) . У селі Крутому було двадцять п’ять подвір'їв і двісті тридцять п’ять мешканців, серед яких переважали малороси[23, с.32]. Протягом ХХ ст. етносклад регіону кардинально змінюється.У ХХІ ст. у регіоні домінують українці. Або ті, хто вважає себе такими. Це заслуговує на позитивне схвалення. Мовою спілкування визначено тільки рідну українську мову! Більшість сучасного юнацтва та дорослі є патріотами краю. Почнемо з географічного розташування, або природно-кліматичного чинника. Територія - це північний схід Запорізької області загальною площею - 274,86 км2 [20], що офіційно визначається як степова зона. Тобто основним джерелом існування є земля. Є й корисні копалини, наприклад - глини, яка, на жаль, нікому не потрібна. Є пісок, але його розробкою теж не займаються. Родзинкою регіону є Дубовий гай – улюблене місто відпочинку молоді та дорослих На теренах громади протікає чудова річка Гайчур. Є 22 ставки, як на річці, так і окремі. Більшість з них знаходяться в оренді, а значить, у тимчасовій приватній власності. Отже, Федорівська територіальна громада має процвітати тільки завдяки потужним агропромисловим підприємствам. Земля повинна мати справжнього господаря. У 2019 році в Україні у сфері сільського господарства відбулася справжня «революція». У листопаді Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 2178-10[13], який скасував заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення. І сьогодні ці реформи хвилюють суспільство, бо настає час їх втілення.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. ВВРУ, 2019, № 51, стор. 82–83

Білоцерківський В.Я. Історія України: навчальний посібник. К:Центр учбової літератури, 2007. -535 с.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів… в частині спрощення процедури розмежування земель державної та комунальної власності»

Матеріали щодо природного руху населення України. Праці Демографічного інституту, том І. під ред. акад. М. Птухи. К.: друкарня Української Академії Наук, 1994.- 92 с.

Федорівська школа: минуле та сучасне/ Т.К.Захарченко, В.П.Стариковський, Г.С.Прудивус, Г.С.Пустовойтенко. Пологи, 2019.- 95с.