Феншуй

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Фен-шуй (перекладається з китайської як "вітер і вода") - це давнє вчення в Китаї про гармонію людини і Всесвіту. Китайці завжди вірили в цілісність Всесвіту. Фен-шуй для них - це наука жити в гармонії з чакрою природи, яка розходиться по тілу спеціальними каналами .Таких каналів є дев'ять, їх ще називають "воротами чакри".Є декілька типів чакри з яких кожна людина може поєднувати в своєму тілі тільки два. Лише обрані можуть вміщати в собі всі види чакри, що робить їх невразливими. Фен-шуй намагається використовувати позитивну енергію природи та нейтралізовувати негативну, щоб покращити здоров'я, благополуччя людини та взаємини з оточуючими.

В середньовічному Китаї секрети фен-шуй зберігалися в суворій таємності. Вони були доступні тільки панівній верхівці: імператорам, аристократам та багатіям. Навмисно оберігаючи силу фен-шуй від непосвячених, еліта таким чином посилювала свою владу. Майстри фен-шуй отримували цілі статки за свої поради і суворо каралися за розголошення своїх знань.

Сьогодні фен-шуй - це стиль життя багатьох азіатських країн. В Гонконгу, Сінгапурі, Тайвані до майстрів фен-шуй звертаються не тільки окремі люди, які шукають гармонію і удачу в своєму житті, а й окремі корпорації. Більше того, фен-шуй починає відроджуватися і в самому Китаї, завойовуючи минулу популярність після десятиліть гонінь з боку комуністичного режиму.

Класичний фен-шуй містить в собі елементи астрономії і астрології, геології, фізики, математики, філософії і інтуїтивного знання. Існує кілька основних шкіл фен-шуй. До класичних відносять Школу Форм та Школу Компаса.

Школа Форм (Сін Фа) - це перша та найстаріша з усіх шкіл фен-шуй. Її засновником був Ян Юньсун. Вона спеціалізується на розміщенні будинків та могил предків. Особливості рельєфу та розміщення водоймищ ретельно досліджуються в пошуках "лігва дракона", місця, де накопичується енергія ци. Таким чином, акцент робиться на формах ландшафту, формах пагорбів і гір, водних потоків, їх напрямку та орієнтації.

Школа Компаса (китайською Ліци Пай) - використовує компас та займається вивченням сили неба (час) і землі(простір). Ця школа переклала акценти на складні розрахунки, в яких використовують символи І Цзин, Книги Перемін, Триграми і Гексаграми, вона ґрунтується на вченні, що кожному з восьми напрямків компаса відповідає певний тип ци.

Проте, в кінці XIX — на початку ХХ століть, дві школи повністю злились. Теорії Школи Форм, включаючи віру в символіку Дракона, отримали широке розповсюдження і підтримку серед майстрів Школи Компаса. Сьогодні практиками фен-шуй в Гонконзі і Тайвані зазвичай використовується певна комбінація обох шкіл.