Ландшафт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Загальнокультурне розуміння[ред.ред. код]

Ландша́фт  (нім. Landschaft - вигляд простору, краєвид, де Land — земля, територія, простір і schaft — суфікс, що означує взаємодію, взаємний зв'язок) — простір, образ якого формується конфігурацією місць, які займають і змінюють належні до нього елементи. Простіше кажучи - будь-який простір з характерним виглядом. При такому підході, прикладом ландшафтів можуть бути: архітектурні споруди, мистецькі твори (живописні, музичні, скульптурні та ін.), технічні вироби і навіть живі істоти (включно з людиною). У різних галузях наук склалися свої тлумачення цього поняття.

Географічне розуміння[ред.ред. код]

Ландша́фт  (від нім. Landschaft, вигляд простору, краєвид) — цілісна частина ландшафтної оболонки Землі, що утворилася в результаті складної й тривалої взаємодії основних геокомпонентів планети (гірських порід, води, повітря, біоти) в певних (щоразу специфічних) умовах середовища, і як наслідок - набула характерного вигляду в просторі. Відтак, якщо у загальному розумінні, ландшафт це будь-який простір з характерним виглядом, то у географічному - це простір з характерним виглядом у межах ландшафтної оболонки Землі. Ландшафти мають різні розміри: від невеликих локальних утворень (річкові заплави й тераси, ерозійні яри і балки, гляціальні долини і горби тощо), до геокомплексів регіонального (рівнинні й гірські простори, континенти й океани тощо) й глобального (ландшафтна оболонки Землі) рівня.

Ландшафти поділяють на територіальні й аквальні, природні і антропогенні та низку інших. Існує термін «культурний ландшафт», який змістовно є ширшим від антропогенного ландшафту.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела інформації[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Земля Це незавершена стаття з географії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.