Феретіма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Феретіма
Народилася невідомо
Померла після 515 до н. е.
Єгипет
Діяльність політик
Титул цариця
Посада Королева
Чоловік Батт III
Діти 1 син та 1 донька

Феретіма (*Φερετίμη, д/н —Феретіма) — державна діячка Кірени, регент у 517–515 роках до н. е.

Життєпис[ред.ред. код]

Про родину її мало відомостей. відомо, що її батьки були аристократами й походили або з Пелоппонеського півострову, або з Криту. Ще за правління кіренського царя Аркесілая II вийшла заміж за його сина Батта. Мала від нього сина та доньку.

Після смерті чоловіка у 530 році до н. е. допомагала синові Аркесілаю III в урядуванні. Після повалення останнього у 518 році до н. е. Феретіма відправилася до Евельфона, царя міста Саламін на о. Кипр. Вона намагалася отримати від нього військо для відновлення влади сина у Кірені, проте не досягла успіху.

Після відновлення Аркесілая III на троні повернулася до Кірени. У 517 році до н. е. призначена намісником в кірені, коли цар перебрався до міста Барка. У 515 році до н. е. сина Феретіми було вбито й вона втекла разом із онуком Баттом до Єгипту. Тут вона отримала військо та флот від перського сатрапа Арисанда. В ході військової кампанії перське військо хитрістю захопило м. Барку, а потім підкорило усю Кіренаїку (Кірену, Аполлонію та Евесперіди).

Феретіма, встановивши та зміцнивши владу Баттіадів, передала трон онукові Батту IV, а сама повернулася до Єгипту. Рік її смерті невідомий.

Родина[ред.ред. код]

Чолвоік — Батт III

Діти:

  • Аркесілай II, цар Кірени у 530–515 роках до н. е.
  • Ладіка, дружина Яхмоса II, фараона Єгипту

Джерела[ред.ред. код]

  • Bernhard Kytzler: Frauen der Antike. Von Aspasia bis Zenobia. Artemis, München & Zürich 2000, ISBN 3-7608-1224-4, S. 130.