Французький ліцей імені Анни Київської

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
міжнародна школа
Французький ліцей ім. Анни Київської
Collège Anne de Kiev.jpg
Lycée Anne de Kiev
Засновано 1994 рік
Директор Александр Неделек
Адреса Україна, 01030, м. Київ, вул. В'ячеслава Липинського, 21
Сайт lyceeadk.com/adk/
Мови французька, українська

Французький ліцей ім. Анни Київської (фр. Lycée Anne de Kiev) — перший французький навчальний заклад в Україні, визнаний Міністерством освіти Франції.

Ліцей розташований у Шевченківському районі міста Києва.

Історія навчального закладу[ред.ред. код]

У 1994 році в Україні, у місті Києві відкрилася перша французька школа. Ця школа була відкрита на прохання французької спільноти, що проживає на теренах України. Спочатку заклад носив назву «Маленька французька школа».

У 1995 році до основної приєдналися початкова школа та дитсадок. Вже у 2001 році тут навчається 73 учні. У 2002 році школа налічувала більше 100 учнів. В цьому ж році при школі була заснована Асоціація батьків учнів (APE), французька асоціація, передбачена законом з 1901 р., основна мета якої полягає у фінансовій підтримці закладу. У 2003 році в школі навчається 123 учні і з кожним роком ця цифра зростає. На сьогоднішній день вже у Ліцеї ім. Анни Київської навчається більше 300 дітей.

У 2005 році навчальний заклад отримує ліцензію від Міністерства освіти і науки України. Учні одночасно вчаться за двома програмами: за французькою програмою і традиційною українською. У цьому ж році школу було перейменовано у Французький коледж ім. Анни Київської.

У 2007 році коледж через збільшення кількості учнів переходить окрім очно-заочного та дистанційного, ще й на очне навчання. У 2010 році колеж був перейменований у ліцей ім. Анни Київської.

Навчальна програма AEFE[ред.ред. код]

На сьогодні ліцей є однією із 494 розташованих за межами Франції шкіл, у яких навчання проводиться за Французькою національною освітньою навчальною програмою для закордонних шкіл.[1][2] Цією програмою та якістю освіти опікується Agence pour l'enseignement français à l'étranger (AEFE) (укр. Агенція з французької освіти за кордоном) Міністерства закордонних справ Франції. Навчальна програма забезпечує:

  • допомогу французьким дітям, що проживають за кордоном, здобути повноцінну французьку освіту, рівноцінну освіті, яку надають школи у Франції;
  • підготовку до іспитів і здобуття французьких дипломів в умовах, еквівалентних тим умовам, які надають установи народної освіти у Франції;
  • допомогу іноземним учням здобути вищу освіту у Франції чи інтегруватися у французьке суспільство;
  • сприяння зміцненню відносин і співробітництва між французькими та закордонними системами освіти в інтересах французьких і іноземних студентів.

Перелік затверджених шкіл, які отримали затвердження вперше, чи продовжили та/або поширили його дію, публікується в Journal officiel de la République française (JO) (укр. Офіційному журналі Французької Республіки) та у Bulletin officiel de l’Éducation nationale (BOEN) (укр. Офіційному бюлетені освіти) щорічно.[3]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]