Фридрих-Александр Бузе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фридрих-Александр Бузе
нім. Friedrich Alexander Buhse
Народився 30 листопада 1821(1821-11-30)[1]
Рига, Російська імперія
Помер 29 грудня 1898(1898-12-29)[1] (77 років)
Громадянство Німеччина
Діяльність ботанік
Alma mater Тартуський університет
Систематик живої природи
Band 1x200px.png
Автор найменування низки ботанічних таксонів. У ботанічній (бінарній) номенклатурі ці назви доповнюються скороченням «Buhse».
Список таких таксонів на сайті IPNI

Фридрих-Александр Бузе (нім. Friedrich Alexander Buhse; *30 листопада 1821, Рига — †29 грудня 1898) — латвійський ботанік часів Російської імперії. Дослідник флори Ірану.

Біографія[ред. | ред. код]

Дослідник флори Ірану. Опублікував, спільно з П'єром Едмоном Буасьє, «Перелік рослин, зібраних в поїздці через Закавказзя і Персію» (нім. «Aufzählung der auf einer Reise durch Transkaukasien und Persien gesammelten Pflanzen»; 1860). За припущенням Д. М. О'Донохью, саме ця праця і була тією самою книгою з ілюстраціями про подорож до Персії, яку розірвав, будучи дитиною, Зигмунд Фрейд і яка згадується в знаменитому «Сні про ботанічну монографію» в книзі Фрейда «Тлумачення сновидінь»:

« Мій батько жартома віддав мені і моїй сестрі книгу з таблицями в малюнках (опис подорожі до Персії) і велів нам її розірвати. З педагогічної точки зору це навряд чи було розумно. Мені в той час було п'ять років, а сестрі три роки, і цей епізод, коли ми, діти, з радістю распотрошили книгу, майже єдиний, що закарбувався в моїй пам'яті з цього періоду життя. «

Ботанічні таксони, названі на честь Бузе[ред. | ред. код]

Рослини, описані Бузе[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]