Ха Лонг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бухта Ха Лонг
Ha Long Bay [1]
Світова спадщина
Ha Long Bay, Vietnam, Sunset in Ha Long Bay.jpg
Hạ Long bay
20°54′00″ пн. ш. 107°12′01″ сх. д. / 20.90000° пн. ш. 107.20028° сх. д. / 20.90000; 107.20028
Країна В'єтнам
Тип Природний
Об'єкт № 672
Регіон Азія і Океанія
Зареєстровано: 1994 (18 сесія)
Внесено зміни 2000
Ха Лонг (В'єтнам)
Ха Лонг
Бухта Ха Лонг на карті В'єтнаму

CMNS: Ха Лонг у Вікісховищі

Ха Лонг — бухта в Тонкінській затоці Південнокитайського моря. Об'єкт світової спадщини ЮНЕСКО.

Бухта включає в себе близько 2000 островів (989 з них мають власні імена), а також невеликі скелі, кручі та печери. Площа її становить близько 1500 км2. Як наземний, так і підводний світ характеризується високою біорізноманітністю.

Ха Лонг перекладається як «там, де дракон занурився в море». За легендою, острів Ха Лонг був створений великим драконом. Він завжди жив у горах, коли ж він вийшов, то продовбав хвостом долини і лощини різноманітної форми. Після його занурення в море, місця, викопані його хвостом, заповнилися водою, і залишилися тільки маленькі острівці землі. Місцеві жителі і до цього дня говорять, що в затоці живе дракон.

Найцивілізованішим островом в затоці по праву можна вважати Туанчау. Саме тут розташовується колишня резиденція Хо Ші Міна. До того ж очікується будівництво на острові курортного комплексу. Катба — найбільший острів у бухті Халонг. Близько половини острова в 1986 році була оголошена національним парком. На острові є безліч озер, водоспадів і гротів, прибережні коралові рифи. Добре відомими печерами в бухті Халонг є грот Бона, Дівоче і Небесний Палац. Також відомий грот Барабан, який отримав свою назву через звуки барабанного бою, що лунають з нього при поривах вітру. Найкрасивішою печерою вважається грот Дау Го.

Бухта Ха Лонг внесена до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат затоки тропічний, вологий, із двома сезонами: гарячий і вологий влітку, та сухий і холодний зимою. Середня температура від 15 до 25 °C, а річна кількість опадів становить від 2000 мм і 2200 мм. Бухта Ха Лонг має типову добову систему припливів (амплітуда коливань припливів 3,5—4 м). Солоності від 31 до 34,5 ‰ у сухий сезон і нижче в дощовий сезон.

Населення[ред. | ред. код]

Плаваюче рибальське селище

Спільнота близько 1600 осіб мешкає у бухті в чотирьох рибальських селищах: Куа Ван, Ba Ханг, Конг Тау і Вонг Віенг, у комуні Хунг Тханг, та у місті Ха Лонг. Вони живуть у плавучих будинках та існують, користуючись із рибальства і морської аквакультури (вирощування морської біоти).

Транспорт[ред. | ред. код]

Острови в бухті: «Дракон», «Вітрило», «Човен», Зеу, Хоанг Са, Труонг Са, Нгоквунг і Тунчау, зв′язані між собою човновим і катерним транспортом. Маршрути починаються в портах Байчау і Хонгей.

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

У 1962 році В'єтнамське Міністерство культури, спорту і туризму визнало бухту Ха Лонг «Уславленою національною ландшафтною пам'яткою».

Бухта була вперше включена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО у 1994 році на знак визнання її видатної, беззаперечної естетичної цінності. У 2000 році Комітет всесвітньої спадщини додатково відзначив Ха Лонг за видатні геологічні та геоморфологічні значення.

У 2009 році всесвітня програма «Сім нових чудес світу» включила Ха Лонг до списку кандидатур семи природних чудес світу.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]