Хобот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хобот слона
Частина хобота дорослого слона відносно людської руки

Хо́бот — довгий ніс, що зустрічається у слонів та у деяких тварин ряду неповнозубих. Відрізняється своєю чутливістю. У слонів хобот здатні рухати у різні сторони близько 5000 м'язів. Хобот служить слону носом, руками, губами і ємністю для води. Ця відмітна частина слонячого тіла дуже сильна і гнучка, так, що слон здатний валити їм дерева. У той же час він уміє маніпулювати дрібними деталями. Також у слонів кінчик хобота має м'язи добре розвиненої чутливості: ним слон здатен підняти шпильку.

Довжина хобота не перевищує 2.5 метрів, товщина сягає до 30 см.

Крім функцій харчування і дотику, хобот відіграє важливу роль у комунікації. Хоботом слони вітають один одного, а також старші тварини можуть карати молодших.[1]

У комах[ред.ред. код]

У комах хоботок (хобіток) — частина ротового апарату, пристосованого для всмоктування рідкої їжі. Розрізняють смоктальний (метелики), колючо-смоктальний (комар, клопи), гризучо-смоктальний (перетинчастокрилі), лижучо-смоктальний (мухи) ротовий апарат з хоботком.

У акантоцефалів[ред.ред. код]

Хобіток Rhadinorhynchus sp.

Наявність у передній частині тіла рухливого хобітка є найбільш примітною особливістю акантоцефалів. Хобіток, як правило, вкритий колючими гачками (звідси і одна з назв акантоцефалів: колючоголові). Хобіток несе загнуті гачки, розташовані у горизонтальних рядах; за допомогою цих гачків акантоцефали прикріплюються до тканин хазяїна. Гачки можуть бути двох або трьох типів. Довше, тонкіші гачки, як правило, розташовані по всій довжині хоботка, а коротші гачки — біля основи хоботка. Хобіток використовується для пробуравлення стінки кишечника остаточного хазяїна, і утримування паразита поки він реалізує свій життєвий цикл.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Хобот слона дуже гнучкий: приблизно 40000 м'язів. Кінчик хобота настільки чутливий, що слон ним може підняти навіть малу шпильку.

Посилання[ред.ред. код]