Христос — наша Пасха (катехизм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця стаття стосується теми
Українська
греко-католицька церква
Структура
Верховний Архієпископ
Святослав (Шевчук)
Синод УГКЦ
Патріарший собор Воскресіння Христового
Богослов'я
Катехизм «Христос — наша Пасха»
Законодавство
Кодекс Канонів Східних Церков
Історія
Предстоятелі · Єпископи
Берестейська унія
УГКЦ в СРСР · УГКЦ у 1980-1990-х
Андрей Шептицький · Йосиф Сліпий

Катехизм «Христос — наша Пасха» — офіційний текст віровчення Української греко-католицької церкви. Книга розкриває особливість богословської традиції УГКЦ, спираючись на Святе Письмо, спадщину Отців Церкви та Отців УГКЦ, рішень Вселенських та Помісних Соборів, богослужбових творів, агіографії та іконографії[1]. Катехизм поділяється на три частини: віра Церкви, молитва Церкви і життя Церкви. За методологічну основу тексту Катехизму взято анафору Літургії св. Василія Великого. Офіційне представлення катехизму відбулось у Львівській духовній семінарії 24 червня 2011 за участі Блаженнішого Святослава (Шевчука), Глави УГКЦ[2].

Зміст Катехизму[ред. | ред. код]

Віра Церкви[ред. | ред. код]

Перша частина Катехизму розкриває зміст християнської віри в Пресвяту Тройцю: Отця, і Сина, і Святого Духа — єдиного Бога, який об’явив себе людям і дав їм пізнати свою волю. Частина поділяється на три розділи: «Об’явлення Пресвятої Тройці», «Віруємо в Тройцю єдиносущну і нероздільну», «Віруємо в Бога Отця, Творця неба і землі, і в Спасителя нашого Ісуса Христа, і в Духа Святого Господа животворящого»[3].

Молитва Церкви[ред. | ред. код]

Друга частина Катехизму розкриває богослужбове життя Церкви — молитовне зібрання Церкви у Христі силою Святого Духа для прослави й благодарення Отця. Частина поділяється на три розділи: «Молитва Церковної спільноти», «Час і простір церковної молитви», «Особиста молитва християнина»[4].

Життя Церкви[ред. | ред. код]

Третя частина Катехизму у світлі Божого Об’явлення та на основі східнохристиянської традиції розкриває життя та діяльність християнина як нової людини у Христі. Бог Отець через Сина у Святому Дусі дарує людині нове життя, до повноти якого вона покликана дозріти. Цей Божий дар християнин пізнає, розвиває і виявляє через добрі вчинки. Третя частина поділяється на п’ять розділів: «Духовне життя — життя у Святому Дусі», «Людина у Христі як нове сотворіння», «Християнська сім’я як нове створіння», «Суспільство, переображене в Церкві», «Переображення всесвіту»[5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Катехизм Української Греко-Католицької Церкви. — Львів: Видавництво "Свічадо", 2011. С. 6.
  2. 24 червня 2011 року у Львові УГКЦ представила новий катехизм // www.ugcc.org.ua. Архів оригіналу за 3 грудень 2011. Процитовано 11 жовтень 2011. 
  3. Катехизм Української Греко-Католицької Церкви. — Львів: Видавництво "Свічадо", 2011. С. 10.
  4. Катехизм Української Греко-Католицької Церкви. — Львів: Видавництво "Свічадо", 2011. С. 115.
  5. Катехизм Української Греко-Католицької Церкви. — Львів: Видавництво "Свічадо", 2011. С. 223.

Джерела[ред. | ред. код]

Катехизм Української Греко-Католицької Церкви: Христос - наша Пасха. Львів, Видавництво "Свічадо", 2011. 336 ст. ISBN 978-966-395-420-2