Бог Отець

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бог Отець (лат. Deus Pater, івр. האל האב‎, англ. God the Father) — в християнстві перша особа Святої Трійці (Бог Отець, Бог Син, Бог Святий Дух). Бог — творець.

Бог Отець. Олія на дереві, роботи Губерта ван Ейка, бл. 1426—1432 рр. Собор Святого Баво, Гент, Бельгія

Бог Отець — тілесна Іпостась Бога Трехіпостасного (тілесна частина живого організму Бога, що організаційно є подібним до людського організму).

Перший пункт християнського Символу віри дає Йому наступне визначення: Бог Отець Вседержитель, Творець неба і Землі, всього видимого і невидимого.

В християнстві Бог інколи зветься «Отцем» в раніше нечуваному значенні, окрім того що Він є творцем і живителем творіння, і опікуном своїх дітей, Його народу. Говориться, що Отець має вічне відношення до Свого єдиного Сина, Ісуса; що має на увазі виняткову і потаємну знайомість яка випливає з самої Їх природи:

«І Сина не знає ніхто, крім Отця, і Отця не знає ніхто, окрім Сина, та кому Син захоче відкрити (Мт. 11:27).

В християнському богослов'ї, це об'явлення зі значенням, яке відкриває, що Божій природі є притаманне отцівство — вічне батьківське відношення.

В Євангелії від Івана теж зазначено що, ніхто не приходить до Христа, якщо той не буде приведений до Сина саме Отцем: «Ніхто бо не може до Мене прийти, як Отець, що послав Мене, не притягне його, і того воскрешу Я останнього дня.» (Ів. 6:44)

Для християн, стосунок Бога Отця до людства є таким ж як батька до дітей. Тому, люди загалом звуться деколи Божими дітьми. Для християн, відношення Бога Отця до людства є відношенням Творця і сотворених істот, і в цьому аспекті Він є отцем усього. Новий Заповіт говорить в цьому значенні, що сама ідея сім'ї, де б вона не з'являлась, бере свою назву від Бога Отця (Ефесян 3:15), тому сам Бог є зразком сім'ї.

Популярна християнська молитва Отче наш, встановлена Ісусом Христом, є зверненням Саме до Бога Отця.

Бог Отець (Аллах) в ісламі

[ред. | ред. код]

Згідно з офіційною позицією Православної та Католицької Церков[джерело?], вірні ісламу — мусульмани вірять та поклоняються саме Першій Особі Святої Трійці — Богу Отцю Вседержителю, який їм відомий як Аллах. Саме Вседержитель (араб. Аль Муктаді‎, англ. Almighty) теж є одним з напошириніших окреслень Бога в ісламі. Теж саме стосується Бога в юдаїзмі, який теж вважається за Першу Постать Святої Трійці, тобто Бога Отця.

Див. також

[ред. | ред. код]