Цвіркуни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Цвіркуни
Snodgrass Gryllus assimilis.png
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Членистоногі
Клас: Комахи
Підклас: Відкритощелепні
Інфраклас: Крилаті комахи
Когорта: Новокрилі комахи
Ряд: Прямокрилі
Надродина: Цвіркуни (Grylloidea)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Grylloidea
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Grylloidea
EOL logo.svg EOL: 992
ITIS logo.svg ITIS: 650501
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 70906

Цвіркуни [1][2] (лат. Grylloidea) — надродина комах з ряду прямокрилих, групи стрибаючих (лат. Saltatoria); характеризуються лапками, що складаються з 3 члеників, нерівними між собою ногами (передні бувають пристосовані до копання або ходіння), щетинкоподібними вусиками і ниткоподібними придатками (лат. cerci) на задньому кінці черевця; крила іноді відсутні, нижні крила довші верхніх, складаються вздовж і виступають з-під верхніх крил. У самців одна з жилок (лат. vena plicata) на передніх крилах з численними мікроскопічними поперечними рубчиками, які, зачіпаючи за виступаючу жилку верхнього крила іншого боку, виробляють характерне сюрчання. Цвіркуни поширені в усіх частинах світу, в основному рослиноїдні і ведуть прихований спосіб життя, гніздяться зазвичай у землі.

До цвіркунів відносяться цвіркуни, капустянка (лат. Gryllotalpa vulgaris) з копальними передніми ніжками і укороченими надкрилами, вона риє нірки в землі і шкодить при цьому корінням рослин, Myrmecophilus acervorum, дрібна комаха, яка живе в мурашниках та інші.

Посилання[ред.ред. код]

  1. Определитель насекомых Дальнего Востока СССР. Т. I. Первичнокрылие, древнекрылие, с неполным превращением. / под общ.ред. П. А. Лера. — Ленинград: «Наука», 1988. — С. 241—317. — 452 с.
  2. Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона (1890—1907)