Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Центральна районна бібліотека імені Є. Плужника (Київ)
Країна: Flag of Ukraine.svg Україна
Назва на честь: Плужник Євген Павлович
Розташування Шевченківський район
Адреса Київ, вул. Прорізна, 15
Заснована 1948
Фонди: ~ 59.700 видань
Читачів: ~ 5,700 читачів

Центральна районна бібліотека імені Є. Плужника Шевченківського району м.Києва.

Адреса[ред. | ред. код]

01034 м.Київ вул. Прорізна, 15 тлф 228-07-87

Характеристика[ред. | ред. код]

Площа приміщення бібліотеки — 220 м², книжковий фонд — 59,7 тис. примірників. Щорічно обслуговує 5,7 тис. користувачів, кількість відвідувань за рік — 30,0 тис., книговидач — 98,0 тис. примірників.

Історія бібліотеки[ред. | ред. код]

Заснована у грудні 1948 року. З 1992 року бібліотека носить ім'я визначного українського поета, лірика Євгена Плужника, який жив і працював у будинку поруч з бібліотекою. З жовтня 2002 року бібліотека очолює Центральну бібліотечну систему (ЦБС) Шевченківського району. Читачами бібліотеки є відомі діячі культури й мистецтва Ада Роговцева, Ірина Дутка, Іван Карабиць, Ірина Миколаєва та ін. До послуг користувачів:

  • систематична картотека статей; краєзнавча картотека, картотека театральних та кіносценаріїв;
  • можливість користуватись єдиним фондом бібліотек району та фондами бібліотек міста (ВСО, МБА);
  • оперативне інформування про нові надходження літератури.

Цікавий досвід роботи має бібліотека з депутатським корпусом району, громадськими організаціями й об'єднаннями.

Можливе закриття 2018[ред. | ред. код]

В липні 2018 з'явилася інформація про те, що Національне агентство з питань державної служби (яке є балансоутримувачем будинку, в якому працює бібліотека) не хоче продовжувати строк оренди приміщення, в якому працює бібліотека, оскільки у приміщенні бібліотеки планують створити «Центр оцінювання державних службовців», і 12 липня керівництво бібліотеки отримало вимогу «забезпечити вивільнення зазначених приміщень до 27.07.2018 року (включно)» (саме тоді закінчується строк оренди)[1]. Це не перша спроба виселення бібліотеки, зокрема в 2011, за інформацією, наданою самою бібліотекою, Національне агентство з питань державної служби планувало розмістити у приміщенні бібліотеки «Інформаційно-ресурсний центр з питань адміністративної реформи» (чи то зменшивши площу бібліотеки, чи то виселивши її загалом); причому ще раніше вже відбувалися прецеденти виселення інших київських бібліотек, незважаючи на постанову Верховної Ради України від 16 січня 2009 року № 901-VI (901-17) «Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств з розповсюдження книг та преси»[2]. На сайті-сервісу електронних петицій Київської міської ради створена петиція щодо недопущення виселення бібліотеки[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Бібліотеку ім. Плужника хочуть примусово виселити — Читомо
  2. Бригинець заявляє про загрозу ліквідації бібліотеки на Прорізній у Києві — Korrespondent.net
  3. Щодо недопущення виселення Центральної районної бібліотеки імені Євгена Плужника Централізованої Бібліотечної Системи Шевченківського району м. Києва (вул. Прорізна, 15) — Петиції. Київська міська рада

Посилання[ред. | ред. код]