Чарльз Макінтош

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Чарльз Макінтош

Ча́рльз Макінто́ш (англ. Charles Macintosh; *29 грудня 1766(17661229), Глазго—†25 липня 1843) — шотландський хімік і винахідник.

Чарльз Макінтош народився в Глазго в сім'ї відомого фарбувальника. Рано зацікавився наукою. В 1786 почав роботу на хімічній фабриці, а в 1797 почав власне виробництво, першу в Шотландії фабрику галунів. Разом з Чарльзом Теннантом винайшов відбілюючий засіб для тканин (хлорне вапно). Винайшов також процес відновлення заліза окисом вуглецю, швидший, ніж відомий в той час процес одержання сталі.

Чарльз Макінтош — винахідник водонепроникного одягу, завдяки якому його ім'я ввійшло в словники, (плаща макінтош). Намагаючись знайти застосування продуктам перегонки вугілля, він використав нафту (англ. naphtha), побічний продукт цієї перегонки, як розчинник каучука. Запропонував склеювати одяг з шматків просякнутої цим складом тканини. Вирішивши проблеми, які виникли через сильний запах гуми, в 1823 році він одержав патент, а в 1836 почав виробництво плащів «Макінтош», які мали великий попит.

Став членом Королівського товариства в 1823.

Ісаак Ньютон Це незавершена стаття про британського науковця.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Антуан Лоран Лавуазьє Це незавершена стаття про хіміка.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.