Чокурча (печера)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Печера Чокурча

Чокурча — печера-грот на околицях Сімферополя в долині річки Малий Салгір. З 1947 року охороняється як природна пам'ятка. Глибина печери до 15 метрів, ширина близько 7.

В середні віки і аж до нового часу включно гроти над річкою місцеве населення використовувало як повітки для худоби. В 1927 році геолог П. Двойченко і археолог С. Забнін розпочали в одному з цих гротів розкопки. Саму безіменну печеру вони назвали за найближчим селом Чокурча.

В печері знайдено палеолітичну стоянку, що незвично оскільки вихід спрямований у північному напрямку. 50-70 тисяч років тому тут жили неандертальці. Під двометровими нашаруваннями археологи знайшли багато знарядь з кременю, а також кості та бивні молодих мамонтів, а також печерних ведмедів, печерних гієн, первісних биків, диких коней, велетенських оленів, сайги, носорогів, зубрів, кабанів, ослів, вовків, лисиць, зайців усього майже 20 різних видів тварин. На стелі під шаром кіптяви було знайдено вибиті в склепінні зображення — сонце з променями, а навколо нього півметрові зображення мамонтів і риб.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Ена В. Г. Заповедные ландшафты Крыма. — Симферополь: Таврия, 1989.