Шантарам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шантарам
Жанр роман / роман
Автор Ґреґорі Девід Робертс / Ґреґорі Девід Робертс
Мова англійська
Написаний 19911997
Виданий 2003

Шантара́м — роман австралійського письменника Ґреґорі Девіда Робертса. Вперше виданий в Австралії, в 2003 році. В основу книги закладено події з життя автора. Основна дія роману розгортається в Індії, в Бомбеї в 1980-их роках.

Сюжет[ред.ред. код]

Головний герой - колишній наркоман і грабіжник, що спромігся втекти з австралійської в'язниці, де відбував десятилітній термін ув'язнення. Після деякого часу, проведеного в Австралії та Новій Зеландії, приїжджає в Мумбаї за фальшивим паспортом на ім'я Ліндсея Форда. За короткий період часу заводить безліч знайомств серед місцевих жителів та іноземців, що мешкають в Мумбаї. Одним із перших друзів став махараштрієць Прабакер, що працював місцевим гідом. Також на вулицях Мумбаї він знайомиться з Карлою, що є одним з найтаємничіших персонажів роману. Вони з Прабакером настільки зблизились, що разом поїхали в його рідне селище, де місцеві жителі вподобали нового "англійського" гостя. Мати Прабакера нарікає головного героя іменем Шантарам, що в перекладі з маратхі означає "мирна людина".

До того часу головний герой мешкав у дешевому готелі та заробляв на життя нелегальними валютними угодами. Під час однієї з екскурсій містом, Прабакер завів нашого героя у Бомбейські нетрі. Тоді Шантарам ще не знав, що в майбутньому його чекає життя у цих нетрях.

Життя у нетрях та знайомство з впливовим мафіозі Абделем Хадер Ханом докорінно змінюють життя Шантарама. В той же час у його життя вривається таємнича Карла, непередбачувані проблеми та смерть.

Дії роману переплетені з філософськими роздумами. Персонажі часто висловлюються в афористичній формі.

Персонажі[ред.ред. код]

Карла Саарнен, Дід'є Леві, Казим Алі Хусейн, Вікрам Патель, Мауріціо, Модена, Летті, Назір, Абдулла Тахері, Кавіта Сінгх, Ліза Картер, Прабакер, Абдель Кадер Хан, Абдул Гані, Джонні Сігар, Парваті, Халед Ансарі

Посилання[ред.ред. код]


книги Це незавершена стаття про книгу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.