Шелягович Микола

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Шелягович Микола
біл. Мікола Шаляговіч
Народився 21 липня 1956(1956-07-21) (61 рік)
Ahdemier[d], Q3937371?, Дрогичинський район, Берестейська обл., Білоруська РСР, СРСР
Громадянство Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Flag of Belarus.svg Білорусь
Діяльність журналіст, social activist, політик, філолог, історик
Alma mater Білоруський державний університет

Микола Шелягович (*21 липня 1956(19560721), село Огдемер[be], Дрогичинський район, Берестейська область, Білорусь) — провідник поліського національного руху кінця 80-х — початку 90-х років, під керівництвом якого створювалася літературна поліська мова. Автор програмних статей та один з редакторів газети «Збудінне».

Дитинство минуло в селі Огдемер, після школи відвідував музичну школу, уступив до лав Радянської армії, навчався в університеті. Займався журналістською, комсомольською, аспірантською діяльністю, був комендантом у гуртожитку. Згодом став старшим експертом з функціональними обов'язками в Білоруському фонді культури, займався й поліською тематикою, і загальною проблематикою БФК. Обґрунтовуючи свою національну приналежність, наводив факти, що частина роду значилися українцями, частина — поляками, а в діда взагалі було декілька документів, за якми він і росіянин, і українець, і поляк, і білорус. Сам себе вважає поліщуком та ятвягом, рідною мовою — поліську.

З середини 1990-х по теперішній час працює в холдингу «SHELENG GROUP», з квітня 2008 — заступник Голови Ради Директорів Альянсу «Російські системи автоматизації».

Одружений. Має двох дітей.

Джерела[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]