Шелягович Микола

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шелягович Микола
Мікола Шаляговіч
Народився 21 липня 1956(1956-07-21) (61 рік)
Ahdemier[d], Q3937371?, Дрогичинський район, Берестейська обл., Білор. РСР, СРСР
Громадянство Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Flag of Belarus.svg Білорусь
Діяльність журналіст, social activist[d], політик, філолог[d] і історик

Микола Шелягович (*21 липня 1956(19560721), село Огдемер[be], Дрогичинський район, Берестейська область, Білорусь) — провідник поліського національного руху кінця 80-х — початку 90-х років, під керівництвом якого створювалася літературна поліська мова. Автор програмних статей та один з редакторів газети «Збудінне».

Дитинство минуло в селі Огдемер, після школи відвідував музичну школу, уступив до лав Радянської армії, навчався в університеті. Займався журналістською, комсомольською, аспірантською діяльністю, був комендантом у гуртожитку. Згодом став старшим експертом з функціональними обов'язками в Білоруському фонді культури, займався й поліською тематикою, і загальною проблематикою БФК. Обґрунтовуючи свою національну приналежність, наводив факти, що частина роду значилися українцями, частина — поляками, а в діда взагалі було декілька документів, за якми він і росіянин, і українець, і поляк, і білорус. Сам себе вважає поліщуком та ятвягом, рідною мовою — поліську.

З середини 1990-х по теперішній час працює в холдингу «SHELENG GROUP», з квітня 2008 — заступник Голови Ради Директорів Альянсу «Російські системи автоматизації».

Одружений. Має двох дітей.

Джерела[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]