Дрогичинський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дрогичинський район
Драгічынскі раён
Coat of Arms of Drahičyn, Belarus.png
Розташування району
Район на мапі області
Основні дані
Країна: Flag of Belarus.svg Білорусь
Область: Берестейська область
Площа: 1,9 тисяч км²
Населені пункти та ради
Районний центр: Дрогичин
Кількість селищних рад: 14
Кількість сіл: 133
Районна влада
Адреса адміністрації: 225612, м.Дрогичин, вул.Ленина, 138, mailto:rikdrog@yandex.ru
Веб-сторінка: www.drogichin.brest-region.by
Голова РДА: Хватік Василь Михайлович
Мапа

Дрогичинський район — (біл. Драгічынскі раён) — адміністративно-територіальна одиниця у складі Берестейської області Білорусі. Адміністративний центр  — місто Дрогичин.

На заході межує з Кобринським районом, протяжнысть кордону — 72 км, на півночі з Березівським — 72,5 км, на сході з Івановським — 77 км, на півдні з Любешівським районом Волинської області — 40,5 км. Дрогичинський район — частина українського етнокультурного регіону Берестейщини.

Історія[ред. | ред. код]

Перші поселення людей, як свідчать історики тут мешкали ще за 11-9 тис. років до н. е. Одна з найдревніших стоянок розташовувалася поблизу с. Хомськ, урочище Городок. У пізнішу епоху 7-5 тис. років до н. е. поселення займали річкові долини, приозерні краї.

З кінця 9 століття Дрогичинщина входила до складу Київської Русі. В середині 12 століття було утворено Дрогочинське князівство, столицею якого був Дрогичин. В 13 столітті Дрогочинське князівство було спустошено татарами, а потім захоплено Великим князівством Литовським. Наприкінці 18 століття територія Дрогочина було окупована Російською імперією, з 1795 року Дрогичинщина — у складі Кобринського повіту Слонімської, з 1797 року Литовської, з 1801 — Гродненської губерній.

У 1915—1918 роках Дрогичинщина окупована кайзерівською Німеччиною, у першу світову війну в 1919—1920 роках — військами Польщі.

У 1921—1939 роках Дрогичинщина в складі Польщі — центр повіту Поліського воєводства. Після возз'єднання Західної Білорусі з БРСР (1939 рік) Дрогичин та частина району увійшли в Пінську область.

З 25 червня 1941 року Дрогичинщина окупована німецько-фашистськими загарбниками.

17 липня 1944 року ворога було вигнано з цієї землі. Район звільнений військами 61-ї армії 1-го Білоруського фронту в ході білоруської операції.

З 1954 район у складі Берестейської області.

Люди[ред. | ред. код]

У районі народились:

Посилання[ред. | ред. код]


Березівський район
Кобринський район Gray compass rose.svg Івановський район
Україна Україна