Шлях файлу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шлях фа́йлу (англ. Path) — це літеральний рядок, який вказує розташування файлу в файловій системі, адреса каталогу.

В операційних системах Unix роздільним знаком у шляху є «/». У Windows — «\». В інших операційних системах знаком розділювання може бути ": " або інший. Ці знаки служать для розмежування назв каталогів, що створюють шлях файлу.

Наприклад, якщо повна адреса файлу «/home/user/foo/bar.txt», то «bar.txt» — це ім'я файлу, а «/home/user/foo/» — шлях до нього.

Шлях може бути абсолютним або відносним. Повний шлях або абсолютний шлях — це шлях, який вказує на те саме місце на одній файловій системі, незалежно від робочої директорії або комбінованих шляхів. Повний шлях посилається на кореневий каталог (починаються з кореневого каталогу). Відносний шлях являє собою шлях по відносний до робочого каталогу користувача або програми.

Для ефективного відшукання файлів Unix-подібні операційні системи зазвичай мають системну змінну PATH у командній оболонці (наприклад sh), яка задає перелік найуживаніших шляхів розташування файлів призначених для виконання. Побачити значення цієї змінної можна за допомогою команди echo $PATH чи аналогічної їй.

Література[ред. | ред. код]

  • Daley, R.C.; Neumann, P.G. (1965). A general-purpose file system for secondary storage. AFIPS Proceedings of the Joint Computer Conference. Part I: 213–229. doi:10.1145/1463891.1463915. 

Посилання[ред. | ред. код]