Щітківський Іван

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Іван Іванович Щіткі́вський (1866—1942) — культурний і громадський діяч. Походив із родини священика. Закінчив Київську духовну семінарію (1887).
Гласний Київської міської думи. Був членом багатьох думських комісій: берегової, земельної, садової, влаштування школи з садівництва та городництва. Мешкав у Києві у двоповерховому будинку № 4 на вул. Полтавській, спорудженому за проектом архітектора В.Кричевського. Володів значною нерухомістю в Києві. 1911 очолив Об’єднаний комітет Полтавського губернського земства та Київського думського комітету, котрий опікувався встановленням пам’ятника Т.Шевченку в м. Київ. 1918 — службовець банку Київського міського кредитного товариства. Науковий співробітник ВУАН, секретар Комісії історії Києва і Правобережжя при ВУАН. Скарбник редакції та упорядник архіву часопису «Україна».
На початку 1930-х рр. разом із С.Шамраєм та М.Карачківським намагався врятувати науковий архів Історичних установ ВУАН. У грудні 1940 звернувся до Рукописного відділу Бібліотеки АН УРСР із клопотанням прийняти на зберігання рукописні матеріали Об’єднаного комітету Полтавського губернського земства та Київського думського комітету. Наприкінці життя мешкав у Києві у страшних злиднях. У січні 1942 Український комітет взаємодопомоги клопотався про надання допомоги Щ.
Автор низки праць із києвознавства та шевченкознавства.
Підтримував зв’язки з багатьма відомими українськими діячами, зокрема з М.Грушевським, М.Коцюбинським, В.Кричевським, О.Русовим, Є.Чикаленком та ін.
Похований на новому Байковому цвинтарі.

Праці з історії Києва у видавництві ВУАН:

  • «Пам'ятник Т. Шевченкові в Києві та київська адміністрація» (1925),
  • «Невідомий архітектурний твір академіка О. В. Беретті в Києві» (1930),
  • «До історії забудування Києва на початку XIX ст.» (1930).

Після заслання (1931) доля Щітківського невідома.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]