Яєчний порошок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Яєчний порошок — повністю зневоднені яйця. Він виготовляється за допомогою розпилювальної сушки, так само, як і сухе молоко. Основні переваги яєчного порошку над свіжими яйцями — це ціна, менша вага, ніж цілого яйця, і термін придатності. Також порошок займає менше місця, і не має потреби в охолодженні. Яєчний порошок можна використовувати без відновлення при випічці, і може бути відновлений, щоб зробити такі страви, як яєчня і омлет.

Історія[ред. | ред. код]

Яєчний порошок був одним з основних продуктів на пікніку ще в 1912 році[1].

Яєчний порошок використовувався у Великій Британії під час Другої світової війни у нормуванні продуктів харчування. Яєчний порошок, також відомий як «dried eggs» (сухі яйця) і в розмовній мові в період нормування продуктів харчування у Великій Британії, як «Ersatz eggs» (замінник яєць).

Сучасний спосіб виробництва яєчного порошку був розроблений в 1930 році Альбертом Грантом і компанією на Майл-Енд-Роуд, Лондон. Цей виробник перевозив рідке яйце з Китаю та один з його співробітників зрозумів, що в ньому 75 % води. Експериментальний завод вакуумної сублімації був побудований і випробуваний. Потім в Сінгапурі був створений завод для обробки яйця в Китаї. Коли наближалася війна, Грант перемістив його завод в Аргентину. Британський уряд підняв патент під час війни і багато інших постачальників прийшли на ринок, зокрема, у США. Китайці висушували збиті яйця, залишаючи їх на сонці, а потім подрібнювали, як за часів Середньовіччя. Першими постачальниками в США були Вік Хенінгсен старший та інші у Великій Британії.

Яєчний порошок має термін придатності від 5 до 10 років, при зберіганні без кисню в прохолодному місці[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Along the Mohawk trail; or, Boy scouts on Lake Champlain, Percy Keese Fitzhugh, Grosset & Dunlap, 1912, p. 219.
  2. Powdered Eggs. USA Emergency Supply. Процитовано 14 October 2013. 

Див. також[ред. | ред. код]