.bank

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
.bank
[[File:introduced=2014|150px|center]]
Введений
Тип домену Загальний домен верхнього рівня
Стан Діючий
Реєстратор fTLD
Спонсор Немає
Призначення Фінанси (у всьому світі)
Використання Призначений для використання банками
Обмеження на реєстрацію fTLD Registry Services, LLC
Структура Дозволена реєстрація на другому рівні
Документи Угода з ICANN
Вирішення суперечок
Вебсайт Сторінка офіційного реєстратора .bank

.bank — загальний домен верхнього рівня (зДВР) (англ. generic top-level domain (gTLD)) призначений для використання банками. Адмініструється американською компанією fTLD Registry Services, LLC (LLC = ТОВ).

Заявки на зони .bank та .insurance були подані fTLD у 2012 році за ініціативою Асоціації американських банкірів[en]. Право на експлуатацію надане 25 вересня 2014 року[1][2].

.bank — це спеціалізована зона, призначена тільки для банків та інших кредитно-фінансових установ. Додаткові заходи безпеки в цій зоні призначені для обмеження кіберсквотингу і використання тролями імен сайтів, що схожі на офіційні. Вимоги до криптостійкого шифрування допоможуть запобігти спробам несанкціонованого перехоплення інформації та підробки даних.

Першою у світі кредитною установою, яка зареєструвала свій домен у зоні .bank, став американський City National Bank. ПриватБанк став першим українським банком, який зареєстровано в цій доменній зоні[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. fTLD Registry Services, LLC's (fTLD) mission. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 7 серпня 2015.
  2. а б ПриватБанк першим з українських банків став privat.bank / ПриватБанк, 5 серпня 2015. Архів оригіналу за 16 серпень 2016. Процитовано 2 грудень 2018.

Посилання(англ.)

[ред. | ред. код]