10-й окремий мотострілецький полк оперативного призначення ВВ МВС (СРСР)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
12-й мотострілецький загін ВВ МВС
(1957—1992)

10-й окремий мотострілецький полк оперативного призначення
(???—1957)


10-й загін ОДПУ
(1924—???)
рос. 10-й отдельный мотострелковый полк оперативного назначения
Засновано 14 червня 1924
Країна  Радянський Союз
Належність ВВ МВС СРСР
Чисельність полк
Базування  Львівська область
м.Львів
Військові конфлікти

Друга світова війна

Угорщина: операція «Вихор»
Чехословаччина: операція «Дунай»
Південний Кавказ
Нагірний Карабах
Нагороди Орден Кутузова II ступеня Орден Богдана Хмельницького II ступеня Орден Червоної Зірки
Почесні найменування Римнікський
Розпущено 1992

10-й окремий мотострілецький Римнікський орденів Кутузова, Богдана Хмельницького й Червоної Зірки полк оперативного призначення (10 мсп оп вв МВС, в/ч 3238) — частина оперативного призначення ВВ МВС СРСР.

У 1992 році на його базі було створено 14-й полк НГУ.

Історія[ред.ред. код]

Сформований 14-го червня 1924 року на базі Островської комендатури і отримав назву 10-й Островський загін ОДПУ. З початком війни 23 червня 1941 року 10-й Островський прикордонний загін НКВС передано в склад Північно-Західного фронту, і реформовано в окремий батальйон НКВС. За зразкове виконання бойових завдань командування у боях з німецько-фашистськими загарбниками, в роки Великої Вітчизняної війни нагороджено орденами – 180, медалями – 718 офіцерів, солдатів та сержантів полку.

З травня 1945-го по червень 1946-го років полк виконував завдання по охороні демаркаційної лінії в Австрії, а 8 червня 1946 року полк передислокований на Львівщину.

У 1956 році полк виконував задачі по охороні громадського порядку за межами України, беручи участь у операції «Вихор» в Угорській Народній Республіці.

В січні 1957 року Указом Президії Верховної Ради СРСР, полку присвоєно назву 12-й мотострілецький Римнікський орденів Кутузова, Богдана Хмельницького, Червоної Зірки загін внутрішньої охорони МВС СРСР.

У 1968 році полк виконував задачі у операції «Дунай» в Чехословацькій Соціалістичній Республіці.

В період Перебудови частина виконувала завдання по наданню допомоги місцевим державним і правоохоронним органам у підтриманні громадського порядку, припиненні збройних конфліктів на міжнаціональному підґрунті та масових безладів в республіках Закавказзя та Нагірно-Карабаському Автономному Окрузі.

Після відновлення незалежності України й створення Національної гвардії України на його базі було створено 14-й полк НГУ (в/ч 4114).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]