10-й окремий мотострілецький полк оперативного призначення ВВ МВС (СРСР)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
10-й окремий мотострілецький полк оперативного призначення
рос. 10-й отдельный мотострелковый полк оперативного назначения
Засновано 14 червня 1924
Країна  Радянський Союз
Належність ВВ МВС СРСР
Чисельність полк
Базування  Львівська область
м.Львів
Військові конфлікти

Друга світова війна

Нагороди Орден Кутузова II ступеня Орден Богдана Хмельницького II ступеня Орден Червоної Зірки
Почесні найменування Римківський
Розпущено 1992

10-й окремий мотострілецький Римківський орденів Кутузова, Богдана Хмельницького й Червоної Зірки полк оперативного призначення (10 мсп оп вв МВС, в/ч 3238) — частина оперативного призначення ВВ МВС СРСР.

Історія[ред.ред. код]

Сформований 14-го червня 1924 року на базі Островської комендатури і отримав назву 10-й Островський загін ОДПУ. З початком війни 23 червня 1941 року 10-й Островський прикордонний загін НКВС передано в склад Північно-Західного фронту, і реформовано в окремий батальйон НКВС. За зразкове виконання бойових завдань командування у боях з німецько-фашистськими загарбниками, в роки Великої Вітчизняної війни нагороджено орденами – 180, медалями – 718 офіцерів, солдатів та сержантів полку.

З травня 1945-го по червень 1946-го років полк виконував завдання по охороні демаркаційної лінії в Австрії, а 8 червня 1946 року полк передислокований на Львівщину. Полк виконував задачі по охороні громадського порядку за межами України: в 1956-му — Угорській Народній Республіці, в 1968 році — в Чехословацькій Соціалістичній Республіці.

В січні 1957 року Указом Президії Верховної Ради СРСР, полку присвоєно назву 12-й мотострілецький Римнікський орденів Кутузова, Богдана Хмельницького, Червоної Зірки загін внутрішньої охорони МВС СРСР. В період Перебудови частина виконувала завдання по наданню допомоги місцевим державним і правоохоронним органам у підтриманні громадського порядку, припиненні збройних конфліктів на міжнаціональному підґрунті та масових безладів в республіках Закавказзя та Нагірно-Карабаському Автономному Окрузі.

Після відновлення незалежності україни й створення Національної гвардії України на його базі було створено 14-й полк НГУ (в/ч 4114).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]