3 карбованці «70-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
70-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції
СРСР СРСР
Номінал 3 карбованця
Маса 14,35 г
Діаметр 33,00 мм мм
Товщина 2,3 мм
Гурт гладкий з написом
Метал мідно-нікелевий сплав
Роки карбування 1987
Аверс
Аверс
Опис герб СРСР
Реверс
Реверс
Опис зображення солдата, робітника і селянина
Гравер С. М. Іванов

70-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції (рос. 70 лет Великой Октябрьской социалистической революции) — перша ювілейна монета СРСР вартістю 3 карбованці, випущена 20 жовтня 1987 року. Монета присвячена 70-річчю Великої Жовтневої соціалістичної революції — державного перевороту у Російській республіці, що відбувся 7 листопада (25 жовтня) 1917 року. У ході перевороту Тимчасовий уряд, що перебував у столиці держави Петрограді — було заарештовано, а центральну владу перебрали на себе лідери більшовиків.

Другий Всеросійський з'їзд Рад, який відбувся 7—9 листопада (25—27 жовтня), ухвалив рішення про перехід влади до рад та сформував новий уряд — Раду народних комісарів на чолі з В. Леніним. Жовтневий переворот докорінно змінив хід історії на територіях колишньої Російської імперії та значним чином вплинув на хід світової історії.

Історія[ред. | ред. код]

Монета була найбільшою за розміром і першою ювілейною монетою СРСР номіналом в 5 карбованців. Монета карбувалася на Ленінградському монетному дворі (ЛМД). У 1987 році було серію монет номіналом у 1, 3 і 5 карбованців, присвячених Великій Жовтневій соціалістичній революції.

Опис та характеристики монети[ред. | ред. код]

Номінал
крб.
Метал Маса
грам
Діаметр
мм.
Гурт Тираж
штук
1
мідно-нікелевий сплав
14,35
33
гладкий із заглибленим написом
2 500 000
200 000 (пруф)

Аверс[ред. | ред. код]

У верхній частині диска — Державний герб Союзу Радянських Соціалістичних Республік (являє собою зображення серпа і молота на фоні земної кулі, в променях сонця і в обрамленні колосся, перев'язаних п'ятнадцятьма витками стрічки); під гербом — напис «СССР», знизу — велика стилізована цифра «3», під нею — півколом розміщено слово «РУБЛЯ» ще нижче уздовж канта знаходиться дата випуску монети — «1987».

Реверс[ред. | ред. код]

На реверсі монети, представлено зображення групи революційних гвардійців: солдата, робітника і селянина. Вище них викарбувана дата «1917». Біля канта монети у верхній частині півколом викарбувано напис «СЕМЬДЕСЯТ ЛЕТ ВЕЛИКОЙ ОКТЯБРЬСКОЙ СОЦИАЛИСТИЧЕСКОЙ РЕВОЛЮЦИИ».

Гурт[ред. | ред. код]

Гурт гладкий з вдавленим написом-позначенням номіналу: «ТРИ РУБЛЯ», дублюється два рази і розділений двома зірками.

Автори[ред. | ред. код]

Вартість монети[ред. | ред. код]

Ціну монети — 1 карбованець встановив Держбанк СРСР у період реалізації монети через його філії. Сучасна вартість монети звичайного випуску серед колекціонерів України (станом на 2014 рік) становить понад 65 гривень.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]