Дніпро МТ10-36

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:40, 15 червня 2020, створена Vetal ek (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дніпро МТ10-36
Загальна інформація
Виробник КМЗ
Роки випуску 1976 -1984
Попередня модель «Дніпро» МТ10
Наступна модель «Дніпро-11»
Складові
Двигун
КПП
Технічні характеристики
Ємність баку 19
Максимальне навантаження, кг 260
Максимальна швидкість, км/год 105
Габарити
Довжина, мм 2460
Ширина, мм 1680
Висота, мм 1080
Дорожній просвіт, мм 125

Мотоцикл «Дніпро» МТ10-36 (Dnepr МТ10-36/Cossack M650 D) — серійний дорожній мотоцикл важкого класу, розрахований на експлуатацію в різних дорожніх та кліматичних умовах, що вироблявся Київським мотоциклетним заводом (КМЗ).

Відрізнявся простотою і зручністю керування, хорошими динамічними якостями, комфортабельністю, відносно малою трудоємністю технічного обслуговування і економічністю в експлуатації. Дана модель була черговим етапом розвитку мотоциклів серії «Дніпро».

Проте практика експлуатації «Дніпра» МТ10-36, довела, що основні параметри його двигуна не зовсім задовольняють мотоциклістів, що проживають в сільській місцевості. Так, при руху по ґрунтових дорогах, по бруківці чи щебеню, вони майже ніколи не використовують максимальну потужність двигуна, що досягається при досить високих обертах, а момент сили, що визначає тягові властивості двигуна, недостатній при малих і середніх, типових для таких умов. Через що досить часто доводилось перемикати передачі, підтримуючи високі оберти, що вимагає і певної майстерності, і витрат фізичних сил і (не менш важливо) призводить до додаткових витрат пального.

В 1976 році Київський мотоциклетний завод провів серйозну модернізацію моделі мотоцикла, випуск якого здійснював завод, «Дніпро» МТ10. Спочатку була збільшена потужність двигуна — з 32 до 36 к.с., а потім змінені деякі вузли екіпажної частини. Це був етап широкої програми вдосконалення і підвищення якості виготовлення мотоцикла. Модернізована модель отримала позначення МТ10-36.

Основні напрями проведених робіт були визначені вимогами нових, більш строгих державних стандартів у розділі підвищення активної і пасивної безпеки мотоцикла та зниження зовнішнього шуму.

Одним з головних пристроїв, що забезпечує безпеку машини, є гальма. Щоб підвищити ефективність гальмування, значних змін зазнали гальма переднього колеса. У них не одна, а дві активні колодки, кожна з яких приводиться в дію самостійним кулачком через ведучий та ведений важілі.

У «Дніпра» МТ10-36 передні гальма можуть діяти і як гальмо стоянки.

26 січня 1979 року черговий Дніпро МТ10-36, що зійшов з конвеєра, став мільйонним мотоциклом Київського мотозаводу.

Система живлення

[ред. | ред. код]

В систему живлення входять: бензиновий бак, трьохходовий кран з фільтром та відстійником, два карбюратори, повітроочисник, повітропроводи та бензопроводи.

Карбюратори

[ред. | ред. код]

Двигун живиться від двох карбюраторів К301Д, однакових за будовою, але не взаємозамінних (правий і лівий), встановлених на головках циліндрів.

Колеса

[ред. | ред. код]

Номінальний тиск у шинах коліс:

  • переднє колесо і колесо коляски: 160 кПа (1,6 кгс/см²);
  • заднє колесо: 260 кПа (2,6 кгс/см²).

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Ярмак В. Модернизированный «Днепр» // За рулем. — 1977. — № 3. — С. 12–13.
  • Шипота Ф. Модернизированный двигатель «Днепра» // За рулем. — 1986. — № 1.