Спорт у Миколаєві
Місто Миколаїв має давні спортивні традиції та неодноразово визнавалося найспортивнішим містом України. Миколаївські спортсмени неодноразово ставали переможцями та призерами Олімпійських ігор, чемпіонатів світу, Європи та України.
Спортивні клуби та команди
Футбол
- МФК «Миколаїв» — команда відстоює честь міста у Першій лізі Чемпіонату України з футболу.
Баскетбол
Американський футбол
Видатні спортсмени
Футбол
- Микита Рукавиця — австралійський футболіст українського походження, нападник. Належить німецькому клубу «Майнц 05». Учасник чемпіонату світу 2010. Народився у Миколаєві, займався футболом у ДЮСШ «Торпедо».
Баскетбол
- Сергій Гладир — український баскетболіст. Гравець французького «Нантера» та збірної України. Чоловік олімпійської чемпіонки з фехтування Олени Хомрової. Грає на позиції атакувального захисника. Вихованець МБК «Миколаїв», в якому грав з 2005 до 2009 року. У сезоні 2008—2009 потрапив у збірну першої половини сезону Суперліги[1]. У 2009 році був вибраний у другому колі драфту НБА під 49 номером клубом «Атланта Гокс». «Атланта» не запропонувала Гладиру контракт і баскетболіст уклав контракт строком на 3 роки з іспанським клубом «Манреса».
Бокс
- Сергій Дерев'янченко — український професійний боксер, чемпіон України, бронзовий призер чемпіонату світу 2007 року, учасник Олімпійських ігор 2008 (зайняв 9 місце) у середній ваговій категорії.
Легка атлетика
- Інга Бабакова — українська стрибунка у висоту, багаторазовий призер чемпіонатів України та світу з легкої атлетики, бронзовий призер Олімпійських ігор 1996 в Атланті, рекордсменка України з результатом 205 см, найкраща стрибунка світу у висоту 1995 року, Заслужений майстер спорту України.
- Віта Стьопіна — українська стрибунка у висоту, багаторазовий призер чемпіонатів України та світу з легкої атлетики, бронзовий призер Олімпійських ігор 2004 в Афінах.
Фехтування
- Ольга Харлан — українська фехтувальниця (шабля), олімпійська чемпіонка 2008 року у командній першості, бронзова призерка Олімпіади 2012 року, чотириразова чемпіонка світу (2009 року в командній першості, 2013 в індивідуальній і командній, 2014 в індивідуальній), семиразова чемпіонка Європи, ЗМСУ з фехтування, найкраща спортсменка року (2008, 2009) та найкраща спортсменка місяця (5 разів[2]) в Україні.
- Олена Хомрова — українська фехтувальниця (шабля), олімпійська чемпіонка 2008 року в командній першості, чемпіонка Європи та чемпіонка світу 2009 року у командній першості, заслужений майстер спорту, депутат Миколаївської обласної ради. Триразова володарка нагороди «Герої спортивного року» (2007, 2008, 2009)[3][4][5].
Стрибки у воду
- Ілля Кваша — український стрибун у воду, призер Олімпійських ігор 2008, срібний призер чемпіонату світу 2006 року в стрибках із метрового трампліна, багаторазовий призер чемпіонатів Європи 2004—2009 рр. у стрибках із метрового та триметрового трамплінів.
Стрибки на батуті
- Оксана Цигульова — стрибунка на батуті, срібна призерка Олімпійських ігор 2000 у Сіднеї, дворазова чемпіонка світу (1996, 1999), Заслужений майстер спорту України.
Спортивні споруди
Футбольні стадіони
- Центральний міський стадіон — найбільша спортивна арена міста. Трибуни головної чаші вміщують близько 16 000 уболівальників. Також є тренувально-ігрове поле зі штучним покриттям.
- СК «Зоря-Машпроект» — спортивний комплекс підприємства «Зоря-Машпроект» має ґрунтове футбольне поле стандартного розміру, та декілька полів зі штучним покриттям.
- Стадіон «Молодіжний» — має два ґрунтових поля: головне та тренувальне. Біля головного поля є трибуни для тисячі уболівальників.
- Стадіон «Темвод» — ґрунтове поле яке не є офіційною спортивною спорудою, розташоване біля покинутого будинку культури.
- Стадіон «Парк Перемоги» — недобудована споруда в «Парку Перемоги», що має футбольне поле та трибуни, що вміщують близько 5 тисяч уболівальників. Станом на січень 2016 року, стадіон не введено в експлуатацію.
- Стадіон «Піонер».
Басейни
- «Водолій» — комплекс плавальних басейнів, що належить Миколаївському глиноземному заводу, має у своєму складі чотири басейни: спортивну вану розміром 50×21 м, вану водних атракціонів, вану для срибків у воду та дитячу вану.
Адреса: Миколаїв, проспект Жовтневий, 323. - СК «Зоря-Машпроект» — до складу спортивного комплексу підприємства «Зоря-Машпроект» входить басейн.
Адреса: Миколаїв, вул. Васляєва, 1. - «Гарт» («Трудові резерви»).
Адреса: Миколаїв, проспект Героїв Сталінграду, 4.
Засоби масової інформації
У Миколаєві видається кілька спеціалізованих спортивних ЗМІ. Найстарішим з таких видань є газета «Миколаївські Новини — Спорт» що виходить російською мовою, у друкованому та електронному вигляді. Також, станом на початок 2016 року, існують два спортивних інтернет видання: Миколаївський футбол та Zebra Sport.
Навчальні заклади
- Миколаївське вище училище фізичної культури (МВУФК) — вищий навчальний заклад І рівня акредитації комунальної форми власності. Здійснює навчання професійних спортсменів та тренерів з багатьох видів спорту. У своєму складі має спортивний ліцей для учнів 8-11 класів, який надає повну загальну середню освіту.
- Факультет фізичної культури та спорту Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.
- Миколаївська обласна школа вищої спортивної майстерності — здійснює подальшу підготовку спортсменів, які закінчили спортивні школи і досягають високих результатів у спорті вищих досягнень.
Примітки
- ↑ Команда першої половини сезону[недоступне посилання з червня 2019]
- ↑ Фехтування. Харлан визнана найкращою спортсменкою України в липні 2011(рос.)
- ↑ «Герої спортивного року-2007» — найкращі з найкращих у передолімпійському році
- ↑ Україна визначила Героїв спортивного 2008 року
- ↑ Головні спортивні герої 2009 року — Харлан та Ломаченко
Це незавершена стаття про спорт. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |