Стрибки у висоту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стрибок ножицями

Стрибки у висоту — вид легкої атлетики, в якому спортсмени змагаються в тому, щоб перестрибнути через поперечку, встановлену на певній висоті над землею, не збивши її.

На змаганнях поперечина встановлюється на певній висоті над землею і кожному стрибуну дається право на три спроби. Спортсмени, які не зуміли перестрибнути поперечину за три спроби, вибувають із змагань, поперечину підіймають на 2 або 3 см вище, і стрибуни, які ще залишилися в змагання отримують право на три нові спроби. Переможцем оголошується стрибун, який подолав найбільшу висоту. Якщо кілька спортсменів зупинилися на одній висоті, то переможцем оголошують того, хто затратив менше спроб. Якщо кілька спортсменів затратили однакову кількість спроб на найвищій покореній висоті, то те ж правило застосовується до попередньої висоти. Стрибун має право перенести одну або дві спроби на вищу висоту, навіть якщо він не покорив попередню. Спортсмен має право на свій ризик пропустити одну з висот.

Стилі[ред. | ред. код]

Найпростіший стиль стрибків називається «ножицями». При такому стилі спортсмен повинен значно підняти центр маси свого тіла над поперечкою, а тому він неефективний. Ефективніший стиль — перекидний, був популярним у 50-х і 60-х роках 20-го століття, але після винаходу стилю фосбері-флоп, практично всі спортсмени високого класу використовують саме його.

Рекорди[ред. | ред. код]

Рекорд світу в стрибках у висоту з липня 1993 року належить кубинському стрибуну Хав'єру Сотомайору. Він становить 245 см. Рекордсменка світу серед жінок — болгарка Стефка Костадінова. Її найвище досягнення — 209 см.

Рекордсмен України Богдан Бондаренко — на етапі «Діамантової ліги» в Нью-Йорку 15 червня 2014 року з першої спроби подолав планку на висоті 2,42 м, тим самим повторивши рекорд Європи і встановивши новий національний рекорд України. Попереднє досягнення також належало Богданові. У 2013 році, на етапі «Діамантової ліги» в Лозанні, він настрибав 2,41 м.

Для жінок рекорд України становить 205 см. Його встановила Інга Бабакова.