Індигірка (салат)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 06:38, 7 листопада 2021, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (замінено закодовану відсотковим кодуванням частину URL-адреси на звичайні літери)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Салат «Індигірка» з часточкою лайму

Індигі́рка - салат [1], популярний на півночі Росії, особливо в Якутії. Є візитною карткою якутської кухні [1] [2]. Також відомий як «п'ятихвилинка».

Історія

Як усталена страва з конкретною назвою з'явився в середині XX століття завдяки якутському кухарю І. І. Тарбахову[3], який побачив під час свого перебування в родині якутів біля озера Ожогіно приготування швидкого салату, який місцеві жителі називали «Сіікей»[1], українською «П'ятихвилинка»[4]. Салат являє з себе свіжообробленийого, порізаного на невеликі шматки, свіжовиловленого чира, з додаванням невеликої кількості солі, перцю та цибулі [1].

Від вихідного «Сіікей» салат «Індигірка» відрізняється тільки холодною подачею, тобто риба в салаті подається нарізаною кубиками і свіжорозомороженою[1].

Рецепт

Основним компонентом салату є заморожена риба (бажано північного походження - муксун, нерка, пелядь, чир або форель). Риба обробляється, очищається від шкіри, нутрощів та голови; розрізається на дві частини вздовж хребта; потім з неї видаляються кістки, після чого готове філе нарізається кубиками невеликого розміру (3-5 мм)[2].

Наступним етапом кубики збираються в тару, кладуться в морозильну камеру та заморожуються. Далі для охолодження в морозильну камеру відправляється блюдо, на якому буде подаватися салат[1].

Після того, як кубики риби заморозилися, вони викладаються на холодну страву, змішуються з невеликою кількістю також нарізаної кубиками цибулі (кубики цибулі перед змішуванням розминаються руками, для того, щоб вони пустили сік), приправляються сіллю та чорним перцем, після чого кропляться невеликою кількістю рафінованої олії[5]. Перед подачею салат повинен настоятися 10-20 хвилин в холодильнику[6].

Іноді, для додання страві святкового вигляду, в салат додають червону ікру[7].

Примітки

  1. а б в г д е Чимитдоржиев Жан Жанович, Веретенников Андрей Николаевич. Дальневосточная кухня: возможность формирования регионального бренда // Власть и управление на Востоке России. — 2019. — Вип. 2 (87). — ISSN -4049 1818 -4049.
  2. а б Винокурова Марфа Александровна. Особенности развития гастрономической культуры в Республике Саха (Якутия) // Философия и культура. — 2018. — Вип. 12.
  3. Александра Мельникова. Рыба и морепродукты России. — Litres, 2018-12-20. — 227 с. — ISBN 978-5-04-147901-5.
  4. У. М. Лебедева, Е. Н. Мингазова. К ВОПРОСУ О СОХРАНЕНИИ ТРАДИЦИЙ НАЦИОНАЛЬНЫХ КУХОНЬ И ПИТАНИЯ НАРОДОВ РОССИЙСКОГО СЕВЕРА // Российская Арктика. — 2020. — Вип. 2.
  5. Салат индигирка из чира. Тикси - Северная рыба (ru-RU) . 11 березня 2016. Процитовано 5 січня 2021.
  6. Салат Индигирка — пошаговый рецепт с фото. ydoo.info (рос.). Процитовано 5 січня 2021.
  7. ИСТОРИЧЕСКАЯ ЯКУТСКАЯ КУХНЯ. САЛАТ ИНДИГИРКА | Сергей Северов. maxpark.com. Процитовано 5 січня 2021.