Час розплати

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Час розплати
Paycheck
Жанрфантастика / бойовик
РежисерДжон Ву
ПродюсерДжон Девіс[d] і Теженьце Чанd
СценаристФіліп Дік (оповідання)
Дін Джоргаріс (сценарій)
На основіЧас розплати[1]
У головних
ролях
Бен Еффлек
Ума Турман
Аарон Екхарт
Пол Джаматті
Кольм ФЕОР
ОператорДжеффрі Кімболлd
КомпозиторДжон Павелл
КінокомпаніяParamount Pictures (США)
DreamWorks SKG (поза США)
Дистриб'юторParamount Pictures, Netflix і Vudu
Тривалість119 хв
Моваанглійська
КраїнаСША США
Канада Канада
Рік2003
Кошторис60 000 000 дол
Касові збори96 269 812 дол
IMDbID 0338337

«Час розплати» (Оригінальна назва — «Чек на заробітну платню», англ. Paycheck) — науково-фантастичний бойовик 2003 року режисера Джона Ву. У головних ролях Бен Еффлек, Ума Турман і Аарон Екхарт.

Сюжет

Майкл Дженнінгс (Еффлек) — фахівець з реверс-інжинірингу, якому регулярно стирають пам'ять після роботи над таємними проектами. Майкл бере участь у проекті свого старого знайомого Джеймса Ретріка (Екхарт), генерального директора компанії Allcom. Йому доведеться працювати три роки життя в закритому комплексі Allcom в обмін на акції компанії з мінімальною вартістю в понад 90 мільйонів доларів, після чого Майкл може спокійно піти на пенсію молодим. Він зустрічає і закохується в доктора Рейчел Портер (Турман), біолога Allcom. Але, пропрацювавши там три роки, Майкл прокидається, нічого про них не пам'ятаючи, і дізнається, що відмовився від своїх акцій, які коштують 92 000 000 доларів. У нього залишається лише конверт із предметами, які належали йому, коли він прибув у комплекс. По мірі розвитку сюжету Майкл починає розуміти, що відмовився від багатства, щоб привернути свою увагу до вмісту конверта…

Незабаром Майкл дізнається, що його з невідомих причин переслідують служба безпеки Allcom, а також ФБР. Використовуючи предмети в конверті, Дженнінгсу вдається вибиратися з різних скрутних ситуацій і криз.

Незабаром він дізнається, що останні три роки розробляв особливу лінзу для огляду майбутнього, теоретичну основу для якої розробив фізик Вільям Деккер (Серж Хауда), убитий агентами Allcom. Побудувавши машину, Дженнінгс заглянув у майбутнє і побачив свою смерть від кулі. Він також дізнається, що машина може видавати пророцтва (наприклад, машина пророкує чуму, руйнівну війну, людські дії, викликані машиною, призведуть до падіння людства. У відчаї Дженнінгс використовує машину, щоб спробувати уникнути своєї загибелі і знищення свідомості. Але через свою тривалу ізоляцію в комплексі Allcom, він міг тільки залишити собі конверт із нічим не видатними предметами.

Дженнінгс і Портер тікають після того, як снайпер ФБР убиває Ретріка кулею, призначеної для Дженнінгса. Майкл ламає машину перегляду майбутнього, і вона вибухає, вбивши Вульфа.

Наприкінці фільму Дженнінгс виявляє в клітці з птахами Рейчел виграшний лотерейний квиток на 90 000 000 доларів.

У ролях

Актор Роль
Бен Аффлек Майкл Дженнінгс Майкл Дженнінгс
Аарон Екхарт Джеймс Ретрік Джеймс Ретрік
Кольм Феорі Джон Вульф Джон Вульф
Ума Турман Рейчел Портер доктор Рейчел Портер
Пол Джіаматті Коротун Коротун
Джо Мортон Додж агент ФБР Додж
Майкл Холл Клайн агент ФБР Клайн
Пітер Фрідман Браун генеральний прокурор Браун
Крістофер Кеннеді Стівенс доктор Стівенс
Івана Милишевич Майя Майя
Кетрін Морріс Рита Данн Рита Данн

Реакція критики

Час розплати був негативно сприйнятий більшістю кінокритиків. Rotten Tomatoes видав фільму оцінку в 27 %, ґрунтуючись на 153 рецензіях, із середнім рейтингом 4.7 з 10. Metacritic на основі 34 оглядів оцінює фільм на 43 бали зі 100. Скотт Тобіас з The AV Club позитивно оцінив картину, назвавши її «розумним трилером» з «прекрасним почуттям часу і ритму.»

Цікаві факти

  • У фільмі присутні кілька незмінних елементів фільмів Джона Ву, включаючи два «мексиканських протистояння», появу голубів та відображення людей у дзеркальних поверхнях.
  • Персонаж Бена Аффлека мав бути фанатом бейсбольної команди «Нью-Йорк Метс» (варіант — «Нью-Йорк Янкіз»), але актор, уболівальник «Бостон Ред-Сокс», переконав режисера змінити команду, згадувану в сюжеті.
  • Використати «мексиканську дуель» («мексиканське протистояння», де перемагає найвитриманий, а не лише швидкий стрілець) попросив Бен Аффлек, якому сподобалися подібні сцени в інших фільмах Джона Ву: «Найманий убивця», 1989, та «Круто зварені», 1992.
  • На роль Майкла Дженнінгса спочатку розглядався актор Метт Деймон, але той відмовився, вважаючи фільм надто схожим на «Ідентифікацію Борна», 2002.
  • Фільм став кінодебютом актора Майкла Голла (агент ФБР Клайн) — виконавця головної ролі в телесеріалі «Декстер» (2006—2014).
  • У фільмі Дженнінгс відправляє собі 20 предметів, в однойменному оповіданні Філіпа Діка — лише сім.
  • У фільмі 2003 року «Ред-Сокс» грають у Світовій серії, фіналі чемпіонату Головної бейсбольної ліги, — наступного 2004 року команда дійсно грала у фіналі. У фільмі вона програла «Суперкубок», насправді — виграла в команди «Сент-Луїс Кардиналс».
  • Дженнінгс отримав $ 526 000,19 за розробку голо-монітора.
  • Усі виконавці головних ролей зіграли персонажів із «Всесвіту Людини-Кажана» компанії DC: Бен Аффлек — Бетмен («Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості», 2016), Аарон Екхарт — Дволикий («Темний лицар», 2008), Ума Турман — Отруйний Плющ («Бетмен і Робін», 1997). Голосом Майкла Голла говорить Бетмен в анімаційному фільмі «Ліга Справедливості: Боги і монстри» 2015 року.
  • В автосалоні персонаж Аффлека обирає мотоцикл BMW R1150 Rockster модель 2003 року.
  • За рік до знімання в фільмі «Час розплати» Бен Аффлек виконав роль Джека Раяна в фільмі «Ціні страху» (2002), також знятому за оповіданням Філіпа Діка «Той, що біжить по лезу» (1968). Актриса Кетрін Морріс, виконавиця ролі Рити Данн, у 2002 році також зіграла роль у фільмі за оповіданням Філіпа Діка — «Особлива думка».

Примітки

  1. Шведська база даних фільмівSvenska Filminstitutet.

Посилання