DC Comics

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
DC Entertainment, Inc.
Тип дочірня компанія Warner Bros.
Заснування 1934 (як National Allied Publications)
Штаб-квартира 1700 Broadway
Midtown Manhattan
New York, New York
Ключові особи Діана Нелсон (Президент)
Ден ДіДіо (Co-Publisher of DC Comics)
Джим Лі (Co-Publisher of DC Comics)
Джеф Джонс (Chief Creative Officer)
Галузь комікси
Власник(и) Time Warner
Сайт http://www.dccomics.com

DC Comics (заснована у 1934 як National Allied Publications) — одна з найбільших і найуспішніших компаній, яка працює на американському ринку коміксів. Вона є видавничим відділом DC Entertainment Inc., що є дочірньою компанією Warner Bros. Власником Entertainment, у свою чергу, є Time Warner. DC Comics випускає матеріали, що характерні багатьма відомими персонажами, такими як Супермен, Бетмен, Диво Жінка, Блискавка та решта Всесвіту DC (DC Universe ).

Ініціали "DC" являють собою акронім популярної серії коміксів компанії Detective Comics, котра згодом стала частиною офіційної назви компанії. Офіційна штаб-квартира DC Comics знаходиться на Бродвеї, 1700, Мангеттен.

DC Comics займає (за даними на 2011 рік) близько 31,50% ринку коміксів в Америці, в той час як його давній і найголовніший суперник- Marvel Comics близько 45%. Третє місце займає Image Comics- 5 %.

Походження[ред.ред. код]

Все почалося з компанії National Allied Productions, заснованої Малькольмом Вілером-Ніколсоном в 1935 році,дебютувавши з великим (розміру «таблоїд») випуском New Fun: The Big Comic Magazine. Інша назва компанії, New Comics # 1, що вперше з'явилася в грудні 1935 року, з'являлася на обкладинках коміксів протягом Золотого століття коміксів. Ця назва згодом була замінена на Adventure Comics, і в такому вигляді серія проіснувала аж до № 503 в 1983 році, ставши найдовшою серією коміксів в історії.

Третя і остання серія Вілера-Ніколсона, Detective Comics, що з'явилася у вигляді реклами в грудні 1936 року, стартувала через три місяці в березні 1937 року. Ця тематична серія стала сенсацією з появою Бетмена в № 27 (Травень 1939 року). До того часу, однак, Вілер-Ніколсон вже покинув компанію. У 1937 році, будучи в боргу перед власником друкованої фабрики і розповсюджувачем журналів, Гаррі Доненфелдом - який також видає дешеві журнали і працює в якості директора в Independent News - Вілер-Ніколсон був змушений взяти його в якості партнера, щоб випустити Detective Comics # 1. Була сформована компанія Detective Comics, Inc, власниками якої значилися Вілер-Ніколсон і Джек Лейбовіц, бухгалтер Доненфелда. Вілер-Ніколсон залишився в компанії ще на рік, однак його проблеми з грошима тривали, і він був просто витіснений. Незабаром після цього Detective Comics Inc. придбала залишки компанії National Allied, також відомої, як Nicolson Publishing на аукціоні з приводу банкрутства останньої.

Detective Comics Inc. незабаром запустила ще одну серію, Action Comics, перший номер якого представив читачам Супермена (персонаж, який не мав ніякого відношення до Вілер-Николсону). Редактор Він Салліван вирішив запустити персонажа після того, як Шелдон Мейер дістав його з кошика з листами.

Action Comics # 1 вийшов у червні 1938 і став хітом продажу, створивши новий архетип персонажа - нині відомий, як«супергерой». Компанія незабаром представила читачам інших популярних персонажів, таких як Бетмен і Пісочна людина.

22 лютого 2010 копія коміксу Action Comics (червень 1938) була продана на інтернет-аукціоні за 1 мільйон доларів, перебивши попередній подібний рекорд в $ 317 000 за іншу копію, гіршої якості, продану в попередньому році. Як покупець, так і продавець залишилися невідомими.