DC Comics

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
DC Entertainment, Inc.
Тип дочірня компанія Warner Bros.
Форма власності Акціонерне товариство
Галузь комікси
Засновано 1934 (як National Allied Publications)
Засновник(и) Malcolm Wheeler-Nicholson[d]
Штаб-квартира Бербанк, Каліфорнія
Ключові особи Діана Нелсон (Президент)
Ден ДіДіо (Co-Publisher of DC Comics)
Джим Лі (Co-Publisher of DC Comics)
Джеф Джонс (Chief Creative Officer)
Власник(и) WarnerMedia
Холдингова компанія Warner Brothers і Kinney National Company[d]
Дочірні компанії
 • Minx[d] і WildStorm[d]
 • Сайт dccomics.com

  CMNS: DC Comics на Вікісховищі

  DC Comics (заснована у 1934 як National Allied Publications) — одна з найбільших і найуспішніших компаній, яка працює на американському ринку коміксів. Вона є видавничим відділом DC Entertainment Inc., що є дочірньою компанією Warner Bros. Власником Entertainment, у свою чергу, є Time Warner. DC Comics випускає матеріали, що характерні багатьма відомими персонажами, такими як Супермен, Бетмен, Диво Жінка, Флеш та решта Всесвіту DC (DC Universe).

  Ініціали «DC» являють собою акронім популярної серії коміксів компанії Detective Comics, котра згодом стала частиною офіційної назви компанії. Офіційна штаб-квартира DC Comics до квітня 2015 року знаходилася на Бродвеї, 1700, Мангеттен.

  DC Comics займає (за даними на 2011 рік) близько 31,50 % ринку коміксів в Америці, в той час як його давній і найголовніший суперник- Marvel Comics близько 45 %. Третє місце займає Image Comics- 5 %.

  Походження[ред. | ред. код]

  Все почалося з компанії National Allied Productions, заснованої Малькольмом Вілером-Ніколсоном в 1935 році, дебютувавши з великим (розміру «таблоїд») випуском New Fun: The Big Comic Magazine. Інша назва компанії, New Comics # 1, що вперше з'явилася в грудні 1935 року, з'являлася на обкладинках коміксів протягом Золотого століття коміксів. Ця назва згодом була замінена на Adventure Comics, і в такому вигляді серія проіснувала аж до № 503 в 1983 році, ставши найдовшою серією коміксів в історії.

  Третя і остання серія Вілера-Ніколсона, Detective Comics, що з'явилася у вигляді реклами в грудні 1936 року, стартувала через три місяці в березні 1937 року. Ця тематична серія стала сенсацією з появою Бетмена в № 27 (Травень 1939 року). До того часу, однак, Вілер-Ніколсон вже покинув компанію. У 1937 році, будучи в боргу перед власником друкарської фабрики і розповсюджувачем журналів, Гаррі Доненфелдом — який також видає дешеві журнали і працює директором в Independent News — Вілер-Ніколсон був змушений взяти його як партнера, щоб випустити Detective Comics # 1. Була сформована компанія Detective Comics, Inc, власниками якої значилися Вілер-Ніколсон і Джек Лейбовіц, бухгалтер Доненфелда. Вілер-Ніколсон залишився в компанії ще на рік, однак його проблеми з грошима тривали, і він був просто витіснений. Незабаром після цього Detective Comics Inc. придбала залишки компанії National Allied, також відомої, як Nicolson Publishing на аукціоні з приводу банкрутства останньої.

  Detective Comics Inc. незабаром запустила ще одну серію, Action Comics, перший номер якого представив читачам Супермена (персонаж, який не мав ніякого відношення до Вілер-Николсону). Редактор Він Салліван вирішив запустити персонажа після того, як Шелдон Мейер дістав його з кошика з листами.

  Action Comics # 1 вийшов у червні 1938 і став хітом продажу, створивши новий архетип персонажа — нині відомий, як"супергерой". Компанія незабаром представила читачам інших популярних персонажів, таких як Бетмен і Пісочна людина.

  22 лютого 2010 копія коміксу Action Comics (червень 1938) була продана на інтернет-аукціоні за 1 мільйон доларів, перебивши попередній подібний рекорд в $ 317 000 за іншу копію, гіршої якості, продану в попередньому році. Як покупець, так і продавець залишилися невідомими.

  Золотий вік[ред. | ред. код]

  Незабаром компанії National Allied Publications та Detective Comics Inc. об'єдналися, сформувавши компанію National Comics, яка в 1944 році поглинула концерн Макса Гейне і Джека Лейбовіц, All-American Publication. В тому ж році Гейнс дозволив Лейбовіц викупити його частку, залишивши лише Picture Stories from the Bible для заснування власної компанії, EC Comics. На цій стадії Лейбовіц керував злиттям All-American Comics і Detective Comics в National Comics. Слідом за цим він почав організовувати злиття National Comics, Independed News (власна мережа поширення), а також х підприємств у єдину корпорацію, National Periodical Publications. Акції цієї компанії з'явилися у продажі на фондових ринках в 1961 році.

  Незважаючи на офіційні назви компаній, «National Comics» та «National Periodical Publications» на коміксах друкувався логотип «Superman-DC» (логотип DC почав з'являтися на коміксах з 1940 року) і компанія стала відома як DC Comics задовго до офіційної реєстрації цієї назви, що відбулася в 1977 році.

  Логотип у 2005—2012

  Компанія почала агресивну боротьбу проти порушення авторських прав — явного копіювання персонажів, таких як Чудо-людина — персонаж Fox Comics, якого Fox майже повністю скопіювали з Супермена. Важливою віхою став позив DC до суду проти Fawcett Comics про персонажа Капітан Марвел, який в той час був однією з найбільш продаваних серій. Не зважаючи на той факт, що зв'язок між Капітаном Марвелом і Суперменом виглядала досить спірним, (сили Капітана Марвела мали магічну природу, на відміну від сил Супермена), суд визнав цілеспрямоване і умисне копіювання зареєстрованого матеріалу. Зустрівшись віч-на-віч з відміною продажів і подальшим банкрутством. Fawcett здалися в 1955 році і припинили публікацію коміксу. Роками пізніше, Fawcett з іронією продала права на Капітана Марвела DC Comics, які в 1973 році оживили капітана в новій серії «Шазам!», що містять малюнки Чарльза Бека. До повернення персонажеві популярності та оновлення, Капітан Марвел з'являвся лише в ранковому шоу на ТБ, пізніше зайнявши гідне місце у всесвіті DC.

  У 1967 році з'явилася нова компанія — Marvel Comics, яка нині є найголовнішим конкурентом DC на ринку.

  Коли популярність супергероїв почала зникати наприкінці 1940-х років, компанія сфокусувалася на таких жанрах, як наукова фантастика, вестерн, гумор і романтика. DC також публікували детективи та страшні історії, але дуже короткі, і тому уникали руху проти коміксів середини 1950-х років. Кілька популярних серій за участю супергероїв (більше всього Action Comics та Detective Comics) не були закриті і успішно продовжували публікації.

  Переклади українською[ред. | ред. код]

  Офіційні переклади українською коміксів DC Comics почали виходити у 2017 році. Наприкінці 2016 року видавництво «Рідна Мова» (разом з видавництвом «Махаон-Україна» є підрозділом російської видавничої групи «Азбука-Аттікус») отримало ексклюзивні права на переклад коміксів DC українською мовою. Перші примірники DC коміксів українською з'явилися навесні 2017 року.[1][2]

  2017
  У 2017 вийшло 10 українських перекладів коміксів DC[2]
  2018
  У 2018 вийде 12 українських перекладів коміксів DC[3][4][5][6]

  Див. також[ред. | ред. код]

  Джерела[ред. | ред. код]