Убити дракона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Убити дракона
рос. Убить дракона
Жанрфентезійний фільм[1] і притча
РежисерЗахаров Марк Анатолійович[1]
СценаристГригорій Горін і Захаров Марк Анатолійович
На основіДракон
У головних
ролях
Олександр Абдулов, Олег Янковський, Леонов Євген Павлович, В'ячеслав Тихонов, Олександра Захарова, Віктор Раковd, Збруєв Олександр Вікторович, Фроловцева Ганна Василівна, Семен Фарада, Ігор Фокінd, Olga Soshnikovad, В'ячеслав Іванович Полунінd, Філіппенко Олександр Георгійович, Іван Агапов, Ольга Волкова[2], Андрій Толубєєв, Vitaly Varganovd, Vladimir Nakhabtsevd, Чунаєв Борис Миколайовичd, Леонід Громов, Vyacheslav Voynarovskyd, Valentina Belyayevad, Viktor Borisovd і Frank Muthd[3]
ОператорVladimir Nakhabtsevd
КомпозиторГладков Геннадій Ігорович
КінокомпаніяМосфільм[4], Sovinfilmd, Bavaria Filmd[4] і ZDF[4]
Тривалість116 хв.
Моваросійська
Країна СРСР[4]
 Німеччина[4]
IMDbID 0096329

«Вбити дракона» (рос. «Убить дракона») — радянсько-німецький кінофільм-притча режисера Марка Захарова за мотивами п'єси Євгена Шварца «Дракон». Спільного виробництва СРСР — ФРН (1988). Автори сценарію: Григорій Горін, Марк Захаров.

Сюжет

Мандрівний лицар Ланселот, далекий нащадок по материнській лінії знаменитого Сера Ланселота, потрапляє в місто, в якому вже чотириста років править жорстокий Дракон. Більшість жителів міста чомусь не хочуть, щоб їх врятували від тиранії жахливого звіроящера, пояснюючи її історичною традицією.

Ланселот, рятуючи жертву Дракона — безневинну дівчину, викликає чудовисько на бій. У підпіллі міста є люди, які допомагають лицареві знайти зброю і підготуватися до нерівного поєдинку. Ланселот перемагає Дракона, але поранений і переховується. У місті владу дракона змінює хаос.

Поступово стара історія йде в минуле, і в місті запановують нові порядки. Після поєдинку з Драконом перемогу над ним привласнює міський бургомістр, який при Драконові був його маріонеткою. Ланселот змушений повернутися в місто, щоб пояснити жителям — сама по собі смерть Дракона означає тільки те, що прийшов час кожному вбити дракона в собі і що він змусить всіх жителів зробити це. Однак таким чином він сам уподібнюється Дракону, і жителі міста схиляються перед своїм новим паном.

Ланселот йде від людей. Він бачить дітей, які граються з Драконом, що змінив вигляд — він перевтілився в добродушного бороданя. Дракон пропонує не продовжувати битву при дітях, але Ланселот відмовляється. Ланселот, Дракон і діти йдуть вдалину.

Відмінності від оригінальної п'єси

Екранізація Марка Захарова досить близька до п'єси за сюжетом і за змістом. Дуже відрізняються текст (практично всі репліки написані заново), деякі деталі (у фільмі Ланселот літає на повітряній кулі, а не на килимі-літаку, як у п'єсі), але головне — настрій, значно похмуріший і безнадійніший.

Фільм починається зі сцени на болоті, коли рибалки сіткою виловлюють Ланселота. Також є істотні відмінності другорядних персонажів (у п'єсі Ланселоту допомагають антропоморфні тварини). Вкрай опуклим зроблений образ вченого Фрідріхса.

В кінцівці фільму фінальні репліки Ланселота за змістом абсолютно розходяться з кінцівкою п'єси. У фіналі п'єси з'являються друзі Ланселота і вони разом збираються ретельно знищувати Дракона в душі кожного городянина. У фільмі Ланселот зазначає, що вбивати дракона в собі містянам доведеться самостійно.

В ролях

Примітки

  1. а б http://www.imdb.com/title/tt0096329/
  2. KinoPoisk.ru — 2003.
  3. ČSFD — 2001.
  4. а б в г д DEFA film database

Посилання

  • Виктор Распопин. Убить дракона : рецензія. — kino-review.ru. — 2007. — 8 липня. (рос.)