Зенні Мінтон Беддоуз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зенні Мінтон Беддоуз
Ім'я при народженні англ. Susan Minton Beddoes
Прізвисько Zanny
Народилася липень 1967[1][1][2] (56 років)
Шропшир, Англія, Велика Британія
Країна  Велика Британія[1][1]
Діяльність журналістка, економістка
Alma mater Коледж святої Хільдиd, Гарвардський університет і Moreton Hall Schoold
Заклад The Economist[3]
Членство Керівний комітет Більдерберзьких конференційd[3]
Посада головний редактор
У шлюбі з Себастьян Меллебіd
Нагороди

Сьюзан Джин Елізабет «Зенні» Мінтон Беддоуз (англ. Susan Jean Elisabeth "Zanny" Minton Beddoes; нар. липень 1963) — британська журналістка, головна редакторка журналу «Економіст».

Беддоуз працює в «Економісті» із 1994 року, а пост головної редакторки займає із 2015. Вона стала першою в історії жінкою на цій посаді; завдяки цій ролі вона вважається однією із найвпливовіших фінансових журналісток[4].

Беддоуз є регулярною коментаторкою на політичних телеканалах і радіостанціях, як-то BBC, MSNBC, PBS, NPR, CNN і CNBC.

Біографія

Беддоуз народилася у англійському графстві Шропшир. Вона отримала ступінь бакалавра за програмою «філософія, політика і економіка» у Оксфордському університеті, після чого закінчила магістратуру у Гарвардському університеті за програмою державного управління[5].

По завершенню освіти на початку 1990-их років вона працювала як радниця міністра фінансів Польщі у складі групи, що її очолював гарвардський професор Джеффрі Сакс[6]. Кілька місяців працювала в Україні, вивчаючи деколективізацію сільськогосподарської сфери[5]. Потім Беддоуз провела два роки у ролі економіста у Міжнародному валютному фонді, де працювала над програмами макроекономічної перебудови у Африці і над перехідними економіками Центральної та Східної Європи[7].

У 1994 році вона прийшла працювати у журнал «Економіст» (англ. The Economist), де висвітлювала нові ринки (англ. emerging markets) із лондонського бюро[5]. У цій ролі вона фокусувалася на дослідженні розвиткових ринків у Латинській Америці та Східній Європі. Згодом переїхала до Вашингтона і стала кореспонденткою відділу американської економіки, після чого очолила відділ економіки, керуючи глобальним висвітленням економіки у журналі[8]. У 2015 році Беддоуз стала головною редакторкою «Економісту» — першою жінкою на цій посаді за 170-річну історію видання.

Беддоуз публікувалася у виданнях Foreign Affairs та Foreign Policy і була редакторкою книги «Emerging Asia» про нові ринки у Азії[7]. Вона є регулярною гостею політичних програм великих телеканалів і радіостанцій, як-то BBC, MSNBC, PBS, NPR, CNN і CNBC[7].

Беддоуз одружена із британським журналістом і письменником Себастьяном Меллебі (англ. Sebastian Mallaby), у них є четверо дітей[9].

Примітки

  1. а б в г Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців — 1988.
  2. Davos 2014 Participant List
  3. а б https://www.bilderbergmeetings.org/steering-committee.html
  4. Zanny Minton Beddoes. Debrett. Процитовано 14 березня 2021.
  5. а б в Zanny Minton Beddoes | Women in Economics | St. Louis Fed. www.stlouisfed.org. Процитовано 14 березня 2021.
  6. Economist editor: ‘We don’t want to be the grandpa at the disco’. the Guardian (англ.). 29 травня 2016. Процитовано 14 березня 2021.
  7. а б в Zanny Minton Beddoes. Economist. Процитовано 14 березня 2021.
  8. Zanny Minton Beddoes Speaker | Chartwell Speakers. Expert Keynote and Motivational Speakers | Chartwell Speakers (амер.). Процитовано 14 березня 2021.
  9. Sebastian Mallaby on how much Alan Greenspan, the man who knew, really knew. Australian Financial Review (англ.). 8 червня 2017. Процитовано 14 березня 2021.